Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Warszawa
Fundusz wyszkoli pracowników parków

NFOŚiGW organizuje warsztaty szkoleniowe dla pracowników parków narodowych. Szkolenie skierowane jest do osób przygotowujących wnioski o dofinansowanie w ramach projektu "Ochrona obszarów i gatunków cennych przyrodniczo". Szkolenie odbędzie się 11 lutego w Warszawie. Zgłoszenia przyjmuje NFOŚiGW. (T)

Katowice
Harcerze zdobywają sprawność ekologów

Śląska Chorągiew ZHP także wprowadziła ekologiczną harcerską sprawność. Teraz część drużyn ekologię wybiera jako główny kierunek swojego całorocznego programu. Pierwszym etapem jest poznanie przyrody, drugim - rozpoznanie potrzeb w najbliższym środowisku, a trzecim - działanie na rzecz natury.

Katowice
Prawie 30 mln złotych na ochronę wód

W ramach naboru wniosków na dofinansowanie projektów związanych z ochroną wód do WFOŚiGW w Katowicach wpłynęły 22 wnioski na łączną kwotę dofinansowania 41 milionów złotych. Ocena merytoryczna wniosków dokonana została w oparciu o kryteria stanu przygotowania projektu, osiągnięcia unijnych standardów oraz efektywności ekologicznej, ekonomicznej i społecznej. Na liście przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania znalazło się 17 projektów. Łączna wnioskowana kwota pożyczki dla każdego z nich to 29,61 miliona złotych, z tego 14,98 miliona złotych przeznaczonych jest na ten rok.

Bielsko-Biała
Uwaga! Chomik to nie panda. Nie daj się nabrać. Ciemne łatki są farbowane, a zwierzęta cierpią!

Ten proceder odkryli ekolodzy z klubu Gaja. Dlatego ostrzegają, a my się do nich przyłączamy. O co konkretnie chodzi? Ostatnio w sklepach zoologicznych można spotkać chomiki "panda". Jest to okupiony cierpieniem zwierząt chwyt marketingowy, wycelowany w nieświadomych klientów. Chomiki dżungarskie o jasnej maści są farbowane w ciemne łatki, aby przypominały pandy i drożej się sprzedawały. - Naszą uwagę na te właśnie chomiki zwrócił mail od pasjonata gryzoni. Napotkał "pandy" w jednym ze sklepów zoologicznych w Bielsku-Białej. Niestety, okazało się, że proceder nie dotyczy jednego sklepu - mówi szef klubu Gaja Jacek Bożek. I dodaje: - "Pandy" sprzedawane są dużo drożej niż "zwykłe" chomiki. Ludzie są chyba zdolni do każdego okrucieństwa wobec zwierząt, byleby tylko zarobić parę złotych więcej. Sprawą zainteresował się Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Bielsku-Białej, zlecono też kontrole w innych sklepach zoologicznych w naszym regionie i w Małopolsce. Inspektorom udało się ustalić, że "pandy" pochodzą z jednej z małopolskich hodowli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto