Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja
Dolina Górnej Wisły - Zbiornik Goczałkowicki  z lotu ptaka
Dolina Górnej Wisły - Zbiornik Goczałkowicki z lotu ptaka

Katowice
Bomby ekologiczne pod nadzorem GIOŚ

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska będą uczestniczyć w działaniach związanych z programem likwidacji "bomb ekologicznych". GIOŚ i WIOŚ będą organizować spotkania z przedstawicielami obiektów objętych programem , a także - jeżeli będzie taka potrzeba - skierują wniosek o włączenie do programu nowego obiektu.

Katowice
EkoAktywni czekają tylko do 30 kwietnia

WFOŚiGW po raz kolejny organizuje konkurs EkoAktywni. W tym roku skierowany jest do organizacji społecznych prowadzących działalność proekologiczną o charakterze lokalnym. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia 2014 roku na adres Funduszu.

Zabrze
XXI Tydzień Ziemi z Muzeum Górnictwa

Hasło tegorocznej XXI edycji Tygodnia Ziemi to: "Zmieniaj nawyki - nie Klimat". Patronat nad zabrzańską imprezą objęli Mirosław Sekuła, marszałek Województwa Śląskiego i Małgorzata Mańka-Szulik - prezydent Zabrza. Podczas spotkania wręczono nagrody laureatom konkursu na plakat XXI Tygodnia Ziemi. Można było również zwiedzić wystawę "Droga na Wschód" oraz pokonkursową wystawę prac ekologicznych. Tydzień Ziemi jest cyklicznym przedsięwzięciem realizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, do udziału w którym zapraszane są śląskie szkoły i przedszkola oraz dzieci z sąsiednich regionów.

Katowice
Są unijne pieniądze na likwidację zagrożenia powodzią w górnym dorzeczu Wisły i Odry

W siedzibie WFOŚiGW w Katowicach omawiano założenia projektu "Poprawa stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w górnym dorzeczu Wisły i Odry". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miast, na terenie których zlokalizowane są rzeki stanowiące zagrożenie przeciwpowodziowe oraz instytucji realizujących projekty dotyczące gospodarowania wodami. Zaproszono również przedstawicieli Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu. Gminy będą mogły otrzymać dofinansowanie na poprawę stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego zgodnie z listą projektów strategicznych planowanych do realizacji ze środków programów operacyjnych w latach 2014-2020. Prócz tego, mogą starać się o dotacje m.in. na: rozwój systemów wczesnego ostrzegania i prognozowania zagrożeń i systemów ratownictwa, zabezpieczenie przed skutkami zmian klimatu obszarów szczególnie wrażliwych, np. na zagospodarowanie wód opadowych, a także na edukację przeciwpowodziową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto