Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Fundusz dla regionu
Co ma ekologia do szpitala? Zdrowie!

Z udziałem Andrzeja Pilota, prezesa WFOŚiGW w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyły się obchody Dnia Służby Zdrowia. Placówka jest beneficjentem Funduszu, którego zarząd zdecydował o udzieleniu dofinansowania w formie pożyczki do kwoty 163 tys. zł na ucyfrowienie pracowni RTG.
Trzy inne inwestycje planowane przez szpital znalazły się na liście zadań przewidzianych do dofinansowania w 2015 roku przez WFOŚiGW w Katowicach. Dotyczą one: budowy instalacji fotowoltaicznej (1 mln 400 tys. zł), termomodernizacji 5 budynków szpitala (promesa 791 tys. zł) oraz poprawy efektywności energetycznej w budynku głównym oraz budynku Psychiatrii Wielospecjalistycznego tarnogórskiego Szpitala Powiatowego (pożyczka sięgająca miliona 37 tys. zł).

Sprzątanie świata 2015
Zaczynamy na pikniku u nas - w Ogrodzieńcu!

Fundusz dofinansuje kampanię ekologiczną "Sprzątanie Świata - Polska 2015" dotacją prawie 33 tys. zł. W tym roku częścią ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, a zarazem wydarzeniem centralnym, inaugurującym kampanię będzie piknik ekologiczny w Ogrodzieńcu, organizowany przez Nadleśnictwo Siewierz w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Fundacją Zielonej Ligi. Kampania "Sprzątanie Świata - Polska 2015", poprzez kontakt dzieci, młodzieży i dorosłych z lasem, leśnikami oraz podmiotami zajmującymi się promowaniem ochrony przyrody, uczy zrozumienia, jak ważna jest dbałość o środowisko. I jest nauka przez zabawę, czyli konkursy z nagrodami.

Edukacja ekologiczna
W wirtualnym świecie także rosną drzewa. Nie wierzysz? Sprawdź nową aplikację z... klimatem!

Zawartość aplikacji stanowi blisko 150 zdjęć wraz opisami niezwykłych drzew pomników przyrody oraz finalistów konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja. Dodatkowo wszystkie drzewa wraz ze współrzędnymi GPS zostały umieszczone na mapie, tak aby użytkownicy mogli w łatwy sposób zlokalizować je i wytyczyć trasę dojazdu. W aplikacji zostały wykorzystane zdjęcia i informacje z publikacji Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych "90 drzew. Okazy niezwykłe" Pawła Zarzyńskiego i Roberta Tomusiaka, jak również "Czas/Czar drewna". Aplikacja zawiera bibliotekę o wysokiej wartości merytorycznej. - To przykład atrakcyjnego, nowoczesnego, nieszablonowego pomysłu popularyzacji zagadnień dotyczących ochrony środowiska, szczególnie wśród młodszej części społeczeństwa - pisze o aplikacji prof. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego. Aplikacja jest prosta w obsłudze i skierowana do wielu grup: nauczycieli, uczniów, studentów, rodziców wędrujących z dziećmi oraz osób dorosłych szukających ciekawych miejsc i obiektów na trasie swej podróży. Wejdź na stronę Klubu Gaja i sprawdź!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto