Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Na drzewo z mitami, czyli…
„Okaż kulturę i chroń naturę” z leśnikami

„Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasiany”. Te słowa Wojciecha Bogusławskiego oddają sens programu „Okaż kulturę i chroń naturę” realizowanego w Zakładzie Karnym w Wojkowicach we współpracy z Nadleśnictwem Siewierz oraz Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. - Celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród więźniów. Chcemy wzbudzić w nich poczucie odpowiedzialności za środowisko i uświadomić, że troszcząc się o naturę, troszczą się o własne zdrowie - wyjaśnia mjr Joanna Korczyńska, rzecznik prasowy ZK. Programem resocjalizacji poprzez działania proekologiczne objęto 20 osadzonych. Zwieńczeniem akcji było sadzenie drzew pod czujnym okiem leśników. Osadzeni posadzili brzozy, dęby, świerki - w sumie ponad 100 drzew.

Fundusz dla edukacji
„Łapmy wodę” plus dizajnerska energia

Fundusz udzielił dofinansowania w formie dotacji na trzy projekty dotyczące edukacji ekologicznej. Dzięki ich realizacji zarówno dzieci, jak i dorośli mieszkańcy regionu będą mogli dowiedzieć się więcej na temat oszczędzania wody i energii, energetyki odnawialnej oraz recyklingu. Dotację otrzymały projekty: „Łapmy wodę” - akcja prowadzona przez fundację ,,Arkę” (dofinansowanie - 35 tys. zł), „Każdy WAT na wagę złota” - projekt wymyślony przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cites” z siedzibą w Krakowie (dofinansowanie - prawie 21 tys. zł) oraz ,,Miejsce, w którym żyjemy” - zadanie realizowane przez Fundację „Ludzie - Innowacje - Design” z Bielska- Białej (dofinansowanie wynosi ponad 32 tys. zł).

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!
„EkoKarlików” sześciu na początek. Otwierają drzwi do kreatywnego myślenia o środowisku!

Nowy konkurs Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod nazwą „EkoKarlik” dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego został rozstrzygnięty. Laureatami pierwszej edycji są: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. z Tychów, Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Jastrzębiu-Zdroju, Katowicki Holding Węglowy, miasto Kalety, a także Rydułtowy oraz gmina Krupski Młyn. Statuetki „EkoKarlika” wręczone zostały podczas uroczystego spotkania w restauracji „Marysin Dwór” w Katowicach. Witając gości Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW przypomniał, że w stały kalendarz przyznawania nagród w Funduszu wpisały się „Zielone czeki” przyznawane z okazji Dnia Ziemi oraz konkurs „EkoAktywni” - dla pozarządowych organizacji ekologicznych. Celem „EkoKarlika” jest promowanie etyki ekologicznej, ukazywanie różnorodności rozwiązań w ochronie środowiska i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz natury. Konkurs nie zakłada nagród finansowych - są nimi: statuetka i tytuł oraz możliwość posługiwania się logo i tytułem „EKOKARLIK”. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ sekstetu Orkiestry Salonowej KWK „Staszic”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto