Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Rowerowa akcja „arki”
Milion kilometrów „w kołach” i jadą dalej!

Udało się! Uczestnicy akcji Rower Pomaga przejechali już ponad 1 milion rowerowych kilometrów oraz przyczynili się do ograniczenia emisji CO2 o ponad 250 tysięcy kg. W akcji brało udział ponad 23 tysiące osób. A co najważniejsze - organizatorzy, czyli Fundacja Ekologiczna ,,Arka”, będą mogli dzięki temu rozdać 50 rowerów dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Rowery już powoli trafiają do dzieciaków. To świetna informacja. A kolejna dobra jest taka, że akcja się nie kończy, jak mówią jej pomysłodawcy - „jedziemy dalej”. Kolejne 10 rowerów dokładają „do puli” Lasy Państwowe i firma Murapol SA. Jak dołączyć do akcji? Wystarczy jechać i wpisywać przejechane na rowerze kilometry na www.rowerpomaga.pl.

Między nami - funduszami
Program unijny 2020 w planie i „na tapecie”

W województwie łódzkim odbył się Konwent Prezesów Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot przedstawił prezentację na temat POIiŚ 2014-2020, a także propozycje uproszczeń we wdrażaniu tego programu i zaangażowania funduszy w jego realizację. (MG)

Fundusz dla regionu
Dla samorządów dotacji nie zabraknie!

Niedawno odbyły się konwenty wójtów i burmistrzów powiatów żywieckiego oraz częstochowskiego. Prezes Andrzej Pilot oraz przedstawiciele katowickiego WFOŚiGW uczestniczyli w tych spotkaniach, przedstawiając możliwości finansowania zadań proekologicznych realizowanych przez samorządy. To ważne, bo stanowią one ok. 30 proc. beneficjentów Funduszu.

Kampania ekologiczna
Jedenaście wyjątkowych rzek walczy o tytuł najpiękniejszej i najbliższej ludziom. Głosuj!

Głosowanie na Rzekę Roku 2016 trwa już od paru dni, ale do finału jeszcze daleko. Warto więc poznać kandydatki,klikając na stronę: www.zaadoptujrzeke.pl. Są tam (w kolejności alfabetycznej): Biała Przemsza, Bzura w Sochaczewie, rzeka Chróścinka; Czarna Hańcza, Obra, Odra w Opolu, Słupia w Słupsku, Sumina na terenie gminy Lyski, Wiar oraz Wisła „razy dwa” - w Bydgoszczy i na terenie gminy Słubice. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu „Zaadoptuj rzekę”, a rzeka, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie tytuł i nagrodę - statuetkę Rzeki Roku dla zgłaszającego oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka płynie. Ambasadorką konkursu jest znana podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska. - Dzięki konkursowi poznajemy rzeki, które są cenione i kochane przez społeczności lokalne. Pomaga on również w prezentacji lokalnych walorów przyrodniczych, społecznych, kulturowych czy historycznych. Możemy je wspólnie odnaleźć i podziwiać. Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami rzek-finalistek i oddania głosu na jedną z nich - mówi Paweł Grzybowski, koordynator projektu z Klubu Gaja. Która rzeka wygra? Wszystko w Waszych rękach! Głosować można jeszcze długo, bo do 29 września na stronie www.rzekaroku.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto