Startują „zielone szkoły”

Zarząd Funduszu podjął decyzję o dofinansowaniu kwotą ponad 400 tys. zł ekologicznych wyjazdów katowickich dzieci. Dzięki tym pieniądzom i wkładowi samorządu Katowic, rodziców oraz innych pozyskanych dotacji, około 1600 dzieci będzie mogło wyjechać na „zielone szkoły” do miejscowości nadmorskich oraz do Zawoi.

Wyjazdy te realizowane są w ramach profilaktyki zdrowotnej mającej na celu wzmocnienie organizmów dzieci i młodzieży zamieszkałych na obszarach, na których występują przekroczenia standardów jakości środowiska. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce w ten sposób również przekonywać m.in. do upowszechniania edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Warto dodać, że na profilaktykę zdrowotną dzieci z naszego regionu Fundusz zamierza wydać w tym roku 5,5 mln zł. (MG)

Park w Żorach będzie jak za najlepszych lat!

Katowicki Fundusz postanowił wydać 140 tys. zł na przywrócenie lub zapewnienie właściwego stanu ekosystemów na obszarze ponad 8 hektarów Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żorach. To ponad 70 proc. wartości całej inwestycji, której celem jest zachowanie kondycji drzew przyrodniczo cennych, zapewnienie ich prawidłowego wzrostu, złagodzenie zagrożeń i kolizji z wysokimi drzewami, a także odtworzenie historycznej kompozycji parku.

Za pieniądze z WFOŚiGW park w Żorach-Baranowicach zostanie poddany pracom pielęgnacyjnym polegającym na usunięciu połamanych i wywróconych drzew i uporządkowaniu terenu. Za parę miesięcy, ten pochodzący z XIX wieku park będzie dobrym miejscem do wypoczynku.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!