Śląskie: Najrzadsze imiona dziecięce 2017. Oto 30 najbardziej oryginalnych imion nadanych w 2017

Śląskie: Najrzadsze imiona dziecięce 2017. Jakie było najbardziej oryginalne imię nadane dziecku w woj. śląskim w 2017 roku? To zdecydowany zwycięzca naszego rankingu, przy którym inne ciekawe imiona bledną. Kliknij w galerię zdjęć i sprawdź, jakie były najdziwniejsze imiona dla nowonarodzonych dziewczynek i chłopców w naszym regionie. Mamy aż 30 propozycji.

Najczęściej nadawane imiona w Polsce to od kilku lat dla dziewczynek Julia, Zuzanna, Maja, dla chłopców - Antoni, Jakub, Jan. Coraz popularniejsze są też imiona Hanna, Emilia i Alicja, Szymon, Kacper i Franciszek. Za to obserwuje się odwrót od takich imion jak Jessika, Denis, Vanessa, Brajan.

Jednak wciąż są rodzice, którym zależy, żeby ich dziecko miało oryginalne imię, nie tak popularne jak Julia czy Antoni albo dzieci pochodzą ze związków, w których jeden z rodziców jest obcokrajowcem. Jednym z atrybutów władzy rodzicielskiej jest nadanie dziecku imienia.

W Polsce nie ma żadnego urzędowego spisu imion, wykazu imion, które można nadać dziecku, jednak to nie znaczy, że dziecko można nazwać jak się chce, choć ograniczeń nie ma tak wiele. Nie można nadać dziecku więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, obraźliwego i nie pozwalającego odróżnić płci. Nie można nadać dziecku imienia zaczerpniętego ze zjawisk przyrody, medycyny, farmacji czy takich jak Lucyfer. Imię nie może też być nieprzyzwoite w formie zdrobniałej.

Co ciekawe, imiona też ewoluują. Kiedyś Kuba był zdrobnieniem od Jakub, a dziś jest imieniem osobnym. Funkcjonują też już takie imiona jak Ziuk (od Józek), Dzidzia czy Lala.

Można wybrać imię (imiona) obce (na przykład Mercedes, Andrea) niezależnie od obywatelstwa i narodowości rodziców dziecka. Może być to imię, które nie wskazuje jednoznacznie na płeć, ale w powszechnym znaczeniu jest przypisane do danej płci.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego może odmówić przyjęcia wybranych przez rodzica imion dla dziecka. Może się tak stać, gdy uzna, że nie spełniają wymagań. W takim przypadku kierownik USC z urzędu wybierze imię dziecka. To pozwala kierownikowi USC zarejestrować urodzenie od razu. Kierownik USC dokonuje odmowy wyboru w formie decyzji administracyjnej. Podlega ona natychmiastowemu wykonaniu. Jednak jeśli kierownik USC wyda taką decyzję, rodzice mają 14 dni, aby się od niej odwołać do wojewody, któremu podlega USC. Odwołanie należy wnieść za pośrednictwem kierownika USC, który wydał decyzję.

Co ciekawe, jeśli nie zgłosimy narodzin dziecka do urzędu w ciągu 21 dni, kierownik USC sam wybierze imię dla dziecka i zarejestruje urodzenie. Zrobi to na podstawie karty urodzenia.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Miss Studniówki 2018. Najładniejsze dziewczyny z woj. śląskiego [ZDJĘCIA]

Ranking Liceów i Techników 2018 woj. śląskiego PERSPEKTYWY

Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIA

Nowe radiowozy śląskiej policji: BMW 330i, Ford Ranger... [ZDJĘCIA]


tyDZień - informacyjny program Dziennika Zachodniego [5.01.18 - 12.01.18]

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane