Śląskie: Podejrzana wołowina naszych w sklepach! Do sprzedaży trafiło aż 89 kg.

Teresa Semik

Wołowina z chorych krów trafiła do naszych sklepów? Jeszcze nie wszystkie miejsca skontrolowano, ale w trzech zakładach przetwórstwa mięsnego województwa śląskiego odnaleziono 139 kg wołowiny z zamkniętej już ubojni na Mazowszu. To o tej ubojni, handlującej chorymi i martwymi krowami, dziennikarze TVN nakręcili telewizyjny reportaż.
 Pixabay

Jak nas informuje Sławomir Samotij, wojewódzki inspektor weterynarii ds. pasz i utylizacji w Katowicach, 50 kg tego mięsa udało się zabezpieczyć jeszcze w zakładach przetwórstwa na terenie naszego regionu.

– Mięso zostało już zutylizowane – zapewnia. - Kontrole zakładów wciąż trwają.

Niestety, 89 kg tej właśnie wołowiny już wcześniej skierowano do sklepów województwa śląskiego.

– Poinformowaliśmy sanepid o tym fakcie, bo w kompetencji tych służb leży wycofanie mięsa z handlu – mówi inspektor Sławomir Samotij.

Co zrobił sanepid? Nie wiadomo, bo milczy. O podejrzanej wołowinie w sklepach wie od 31 stycznia, bo wtedy służby weterynaryjne odkryły to mięso w województwie śląskim.

Od dr n. med. Doroty Wodzisławskiej-Czapli, zastępcy śląskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego otrzymaliśmy nic nie mówiącą odpowiedź, że: „Rozpoczęli procedurę związaną z poborem prób do badań laboratoryjnych mięsa wołowego pakowanego w kawałku oraz mięsa mielonego, jak również wyrobów z mięsa wołowego w różnym stopniu rozdrobnienia (przy zachowaniu cech świeżego mięsa)”.

I ani słowa o tym, gdzie trafiło podejrzane mięso, czy może już wszystko zjedliśmy? Dlaczego sanepid milczy w tak ważnej dla konsumentów sprawie?

Dlaczego nie ostrzegł nabywców najszybciej jak to tylko było możliwe?

Czytaj również:
Żabka wycofuje produkty z wołowiną! Wszystko przez nieprzebadane mięso

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

10.02.2019, 07:56

tak było ,jest i będzie.....

09.02.2019, 15:03

w Niemczech było jeszcze gorze i jakoś było cicho, u nas TVN rozdmuchał na cały świat,

09.02.2019, 15:00

Wszędzie biznes pozamykać tych biznesmenów i karmić tym mięsem niech się nażrą do syta :)Nowotwory to z wszystkich żywności powstają nie tylko z mięsa, gdyby to było zakazane dodawaniem tej chemii to by nie było nas stać na zakup dobrej żywności z tak wysokich zarobków jakie mamy. A kurczaki to co lepsze od wołowiny, facetom rosną cycki po tym dziadostwie.

09.02.2019, 13:20

Podejrzana postanowienie wyprodukowane przez nauczycielkę IV LO w Zabrzu trafiło do realizacji w MOPR w Zabrzu

08.02.2019, 19:56

podac nazwe zakladu miesnego

08.02.2019, 17:29

Pozamykać odpowiedzialnych i karmić ich tym mięsem na długie lata.Ja i kilka moich sąsiadów zachorowało na nowotwory.Wokół kilka spalarni odpadów,które trują od lat to jeszcze chore mięso.SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNDDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.

08.02.2019, 16:10

Co za państwo! Tych co doprowadzili te zwierzęta do takiego stanu? Co im zrobiono?! G...no! Ustalono takich niechlujów i świadomych trucicieli?! Zamknąć i przyłożyć kary takie żeby cała Polska o tym mówiła! To jest tzw profilaktyka zapisana nawet w kodeksie post karnego. Wstyd i hańba na całą europę przez takich biznesmenów polskich co to by nawet liza prxerobiły pewnie na kiełbase! Ale polak ze.... wszystko byle w promocji i ekologiczne! Unia pewnie tylko zrobi z tym porządek bo sami swojscy cwaniacy już kombinują jak dalej żyć na cudzym zdrowiu! Pewnie wołowiny oni i ich dzieci z polski do ust nie biorą! Ja tez od teraz przeżyję bez tego. Czekam na dalsze reportaże z polskich ferm i ubojni! Szacunek reporterom a paniom z gis - smacznego i ma zdrowie!

08.02.2019, 15:56

Do :gość. Masz racje! Obserwuje już od dawna to samo zjawisko zwłaszcza w sklepach! Jak pojawia się jakiś skuteczny produkt za chwilę słyszę, że już wycofany z tej sieci! W L swego czasu były super skuteczne czyściki niemieckiej firmy. Tanie, mega skuteczne i nie uczulające. Już ich nie ma a za to pełno polskich badziwi mało skutecznych i śmierdzących. Podobnie jak z płynami do dezynfekcji w T. Były super skuteczne np do dywanów czy foteli sam i dlatego pewniejuz wycofane kosztem badziwiaka spod Koziego Brodu! Ciekawe kto o tym decyduje w tych sklepach co ma byc dostępne a co wycofane... jakie kryterium tutaj decyduje hahaha.... pewnie wyjaśniłoby to jakieś nagranie hehehe

08.02.2019, 15:40

A podwyżki to jakie bedom?!

08.02.2019, 06:14

Na GIS nie ma co liczyć. Mam nadzieję że UE zrobi porzadek. Embargo na 30 lat na export tego gówna z Polski i kara w mld euro.

07.02.2019, 22:05

Minister rolnictwa do dymisji . Za to że nas trują a on zwala winę na dziennikarz TVN. A Sanepid powinien ujawnić jacy producenci , jakie wyroby i w jakich sklepach było mięso ze zdechłych krów. Imiona i nazwiska protestujących przez TVPis przeciw kłamstwom ujawniono a taki skandal kryją .

07.02.2019, 20:25

podejrzanie dobre i skuteczne leki wycofano z aptek. Niektóre antybiotyki z których byłem zadowolony leczyły bardzo dobrze i skutecznie to ich nie ma bo za tanie i dobre.