Śląskie: Setki policjantów na L4, w niektórych miastach... nawet wszyscy z drogówki! [protest policji]

Policjanci na L4: Niepokojące informacje napływają z poszczególnych jednostek policji w województwie śląskim. Według nieoficjalnych informacji, 1/3 policjantów z drogówki ze wszystkich komend w regionie jest obecnie na L4. To dokładnie 321 policjantów. Z każdą godziną jest coraz gorzej. Są miasta - gdzie na zwolnieniu lekarskim... jest cała drogówka. Czytaj więcej - kliknij w "zobacz galerię".

Patryk Drabek

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.11.2018, 22:46

Jak Pani nie odpowiada walka o uczciwą policję,to wypad na Białoruś.Tam ludzie zarabiają jeszcze mniej i żyją.

11.11.2018, 22:41

Nie życzę sobie żeby moje pieniądze jako podatnika szły do Torunia zamiast na policję. Kto tego nie rozumie,ten wypad.

11.11.2018, 08:47

jak praca nie odpowiada w policji... to wypad .....na ich miejsce przyjmie się takich co chcą pracować....nie ma ludzi nie zastąpionych ....ludzie pracują za mniej niż ma policja i żyją.....

11.11.2018, 04:48

A może ZUS skontroluje ile milionów dostali komendanci na Święto Policji,bo zwykli policjanci jakoś na oczy żadnych pieniędzy nie zobaczyli. A może ZUS skontroluje kto i za ile dostaje się na oficerkę. Głupi jesteście jeżeli nie rozumiecie tego protestu. Jeżeli policjanci walczą o to,żeby pieniądze przeznaczone na policję trafiały do wszystkich policjantów,a nie tylko do tych,którzy mają plecy i nic nie robią,to walczą także w interesie podatników. Chcecie,żeby pieniądze podatników szły na radiowozy, sprzęt policyjny,drukarki czy na imprezy komendantów i wieczne wypasione nagrody?

11.11.2018, 04:39

Ludzie przestańcie z tym ZUSem. Mieliśmy do czynienia z masowym buntem policjantów,wobec nadużyć ich przełożonych,którzy zamienili policję w prywatny folwark. Mundurowym nie wolno strajkować tak jak wam,to jak mieli ukrucić nepotyzm w policji. Macie pojęcie na co idą wasze podatki? Na święto policji poszły miliony,zwykły uczciwy policjant nie dostał złotówki,wszystko zagarnęli komendanci i naczelnicy. Tak jest co roku. Na drukarkę dla policjanta pieniędzy nie ma,ale na wypasioną premię dla komendanta pieniądze są. To kto tu jest oszustem. Dzieci komendantów i ich kochanki nie muszą nic robić,awansują na telefon. Tylko oni mają dostęp do szkoleń i kursu oficerskiego. Może to też skontroluje ZUS.

11.11.2018, 04:26

Robolu trzeba było się uczyć,to nie byłbyś dzisiaj robolem i zarabiałbyś więcej

09.11.2018, 17:59

A jak na te masowe zwolnienia reaguje ZUS? Nie mają nic do powiedzenia w tej kwestii czy po prostu dla świętego spokoju wolą co miesiąc ściągać na kontrolę do nich ludzi prawdziwie chorych i połamanych?

09.11.2018, 10:43

Do robola: nie tylko w urzędach, ale i na uczelniach.Zwykły pracownik, który nie jest na etacie dydaktycznym, również zarabia ledwo ok. 2 tysiące, choć np. udziela się naukowo, zrobił doktorat, jest w trakcie szkoleń czy pisze poczytne publikacje. Dobrze mają tylko nauczyciele akademiccy po habilitacji.

09.11.2018, 06:46

odpowiednio mniej za układy i kombinowanie układowe

08.11.2018, 21:01

Szanowny Panie ,,za mundurem'' to proszę aby Pan zapytał ile zarabiają pracownicy administracji państwowej oraz w administracji sądowej ( nie sędziowie) , to to co Pan ma 2300 zł netto mają osoby po dwudziestu latach pracy po studiach dziennych i skończyły studia podyplomowe i nie mają perspektyw na więcej. A Panowie w mundurach wykorzystują sytuacje w kraju na maksa po was pójdą lekarze a następnie nauczyciele bo bez tych instytucji nie może funkcjonować Państwo. I bardzo proszę nie narzekać że wam tak źle , rok Pan pracujesz i już masz 2300 zł netto i perspektywę odejścia na wcześniejszą emeryturę. Bardzo proszę w ten sposób tutaj nie pisać abym podał Panu swoje namiary bo obawiam się że to już może pochodzić pod groźby karalne a Policjantowi chyba nie wypada w ten sposób konwersować , szczególnie z rocznym stażem bo teraz obawiam się co Pan z tej szkoły policji wyniósł . Zastanawiam się czy nie zgłosić się do Pana firmy aby mogli zweryfikować ten sposób pisania na forach jeżeli rzeczywiście pracuje Pan w Policji.Odwagi mi nie brakuje ale po co mam przedstawiać się wszystkim na forum . A nie pracuję w Pana Firmie bo jak kończyłem szkoły to to była milicja i ojciec by mnie z domu wygnał .Pozdrawiam

08.11.2018, 07:50

"Taka prawda" zdradzę Ci tajemnicę,a raczej prawdę.BSW nie cieszy się szacunkiem u policjantów,bo namierzają tylko zwykłych policjantów,grubych ryb nie wolno im ruszać. Oczywiście zwykły policjant też nie może brać łapówek,ale jego przełożony nie musi brać nieoficjalnie w łapę,bierze oficjalnie. Oficjalnie odbiera policjantom premię i awanse,bo za to jest nagradzany przez górę. To nie jest żaden wynik namierzyć jakąś płotkę,ale dopaść grube ryby to jest coś,a tego BSW nie potrafi i nie chce robić.Jak myślisz co robi BSW ze zgłoszeniami policjantów o nadużyciach przełożonych?Palcem w bucie nie ruszają,bo lepiej nie. Był tylko jeden komendant główny,który próbował skontrolować BSW.Pamiętasz jak skończył?

08.11.2018, 07:05

dlaczego ZUS się nie zajmie tymi zwolnieniami L4 ?

08.11.2018, 06:10

Przyczyna jest następująca - zarobki zawsze były małe, ale drogówka dorabiała sobie na łapówkach, toteż każdy chciał tam pracować. Obecnie Biuro Spraw Wewnętrznych mocno namierza nieuczciwych policjantów (np w Żorach przymknięto 8 misiów), no to za parę groszy nikomu robić się nie chce, tym bardziej że praca jest ciężka a kierowcy tylko pyskują i nagrywają na smartfony. Zlikwidować BSW a natychmiast nastąpi cudowne ozdrowienie.

08.11.2018, 00:44

Na koniec powiem Ci tak Osiłku:sama ambicja to za mało,żeby poradzić sobie w policji. Potrzeba jeszcze bardzo dużej odporności psychicznej, żeby się nie poddać. Mam dyplomy dwóch wyższych uczelni zdobytych przed wstąpieniem do policji. Płacą mi tak,jakby moja edukacja zakończyła się na szkole średniej. Nie dostaję ani grosza za wykształcenie,ale dzięki niemu jest mi łatwiej poradzić sobie ze stresem niż moim kolegom i koleżankom tylko po maturze. Mnie trudniej załamać psychicznie. Wierzę ,że policjant to ktoś wyjątkowy,kto nigdy się nie poddaje i walczy do końca. Potrafię się też wycofać kiedy wymaga tego sytuacja,w myśl zasady:wolniej jedziesz dalej zajedziesz,ale nigdy,absolutnie nigdy się nie poddaję. Policja potrzebuje zmian i policjanci mają nie tylko prawo,ale wręcz obowiązek się ich domagać.

08.11.2018, 00:23

Poza tym Osiłku tu nie chodzi tylko o ciężką pracą.Uczciwi policjanci mają pracować za dwóch i jednocześnie patrzeć jak drwią z nich policjanci,którzy nie muszą nic robić,bo mają plecy. To powoduje demoralizację. Im większa miernota i leń tym szybciej awansuje,bo ma wujka gdzie trzeba. Czy to jest zachowanie etyczne? Protestują ci policjanci,którzy nie mają pleców i chcą uczciwości. Pieniądze w policji są,tylko jak są dzielone. W ocenie większości policjantów bardzo niesprawiedliwe.Dzieje się tak,bo nadal utrzymuje się w policji postkomunistyczny system Bóg i władca komendant wysyła na oficerkę kogo chce,bo komunistyczne prawo mu na to pozwala. Jeżeli nie masz pleców to możesz się zatyrać na śmierć, a i tak nie dopuszczą cię do oficerki. Dziwne żeby przy takim prawie policjanci mieli motywację do pracy.Po prostu policjanci prewencji wybrali metodę:jak oni nas,tak my ich. Nie pochwalam ich,ale potępić też nie potrafię,bo zostali do tego zmuszeni.

08.11.2018, 00:10

Masz rację Osiłku,że postępowanie nieetyczne należy potępić,ale skąd pewność,że policjanci przynoszą lewe zwolnienia?Zwróć uwagę,że do lekarza poszli przede wszystkim policjanci ze służb patrolowych,czyli kto?Ci,którzy mają najwięcej nadgodzin,najwięcej służb w nocy,najwięcej zaległych urlopów,najwięcej zabezpieczeń. Nie popieram takiej formy protestu,ale wiem jak bardzo zmęczeni są policjanci na pierwszej linii. Oni nie raz,nie dwa przychodzili chorzy do pracy. Kogoś to obchodziło.Przypominam,że protest policjantów zaczął się od bardzo łagodnej formy. Dlaczego nikt nie rozmawiał z policjantami?Czy naprawdę winę za to co się teraz dzieje ponoszą zwykli policjanci? Oni po prostu nie wytrzymali,nie widzą innego wyjścia.

07.11.2018, 22:31

Policjant powinien mieć godne wynagrodzenie za swoją niewdzieczną pracę,a przede wszystkim za pomoc ludziom pokrzywdzonym. Polski rząd powinien się tym zainteresować i to priorytetowo

07.11.2018, 21:52

Może należy skontrolować co robią na L-4 i lekarzy na jakiej podstawie je wydają?

07.11.2018, 20:14

Jest na to rozwiązanie: Wszystkich policjantów z L-4 na bruk. W to miejsce wcielić (na razie) straż miejską, którą Kukiz 15 chce zlikwidować. I oto mamy dwie pieczenie na jednym ogniu : Likwidacja straży miejskich i zwolnienie policjantów którym nie chce się robić !

07.11.2018, 19:31

Dla nie rozumiejących: w policji L4 jest płatne 80% z wyjątkiem wypadku w służbie wtedy jest 100%. Dlaczego narzekają a nie odchodzą ze służby? Bo np ja mogę już za dwa lata odejść na emeryturę, było by debilizmem odejść wcześniej mogąc za dwa lata mieć emeryturę około 2 tys zł netto. Szczycę się tym i cieszę niesamowicie że mając 34 lata będę już emerytem i zacznę normalnie zarabiać. Mam uprawnienia do kierowania na C E, papiery na koparke, koparko-ładowarkę, walec, licencję ochroniarską i pozwolenie na broń do pracy np w firmie ochroniarskiej. Poza tym jeszcze kilka innych kursów, papierów itd. Myślę że bez problemu znajdę pracę w której zarobię 5-6 tys zł netto. Policja i MSWiA nie doceniają tego jakich fachowców mają w swoich szeregach, niewątpliwie doceni to prywatny pracodawca.

07.11.2018, 19:19

robol wyluzuj,przyjmują jak leci idż, zobacz.

07.11.2018, 19:05

*_* nie powinienem Ci nawet odpisywać, bo szczerze wierzę, że poziom Twoich kolegów jest wyższy i strasznie odstajesz od nich poziomem. Jaka bzdura? "Lewe" L4 to bzdura?
Glina wiem, że Ci na dole najbardziej dostają po tyle i nawet Was rozumiem, ale postępowania nieetycznego nie akceptuję... W końcu Wy przede wszystkim powinniście przestrzegać prawa!

07.11.2018, 19:01

nie ma kto zrobić z nimi porządku!!! trzeba zrobić 80% płatne tak jak reszta społeczeństwa i zobaczymy jak szybko wyzdrowieja!!!!!!!!!!!!!!!

07.11.2018, 18:28

Osiłku tu zwyczajnie jesteś głupi... bo gdybyś nie był nie wypisywałbyś takich bzdur...

07.11.2018, 17:03

Osiłku to proste. Nie odchodzimy,bo chcemy zmienić policję i walczymy o godność. Odejść to można po roku po dwóch,a nie po kilkunastu latach służby kiedy policja odebrała ci zdrowie i najlepsze lata. My umowy dotrzymaliśmy, pracujemy uczciwie w każdych warunkach,narażamy własne życie. Co dostajemy w zamian?Mamy patrzeć na awanse rozdawane po znajomościach i siedzieć cicho. Jak nie ma pieniędzy to powinno nie być pieniędzy dla wszystkich. My walczymy o swoje.Te super statystyki to jest nasza praca,nasz pot i krwawica. To są nasze pieniądze,które idą na nagrody dla wysokich funkcjonariuszy,którzy w życiu żadnego podejrzanego nie przesłuchali,nie byli na żadnym zabezpieczeniu,nie pracowali w nocy.My nie na taką policję przysięgaliśmy. Mamy prawo domagać się uczciwej policji.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3