Jedno się nie zmienia - studenci ściągają na egzaminach

(© Jan Graczyński, MM Kraków)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czerwiec to na większości uczelni termin egzaminów, a te niestety w wielu przypadkach wiążą się ze ściąganiem. Nasi koledzy z krakowskiej redakcji postanowili sprawdzić jakie są sposoby ściągania w 2011 roku.

Zobacz również: Chłopaki z Rudy Śląskiej tworzą śląską wersję popularnej gry komputerowej

Zaczęła się sesja, a studenci – zapracowani ludzie – nie mają czasu na naukę. Często muszą posiłkować się takimi niechlubnymi przedmiotami jak ściągi. Niesamowita kreatywność żaków ujawnia się podczas egzaminów, pomysłów na kantowanie jest mnóstwo.

Ściąganie na egzaminach to zjawisko, które było, jest i będzie. Zmieniają się techniki, ale nie mentalność ludzi. – Ściągi ukryte są wszędzie: w indeksach, długopisach, najważniejsze informacje zapisywane są na rękach, a do tego dochodzi oglądanie się w trakcie egzaminu – mówi dr Łukasz Stach z UP. Niektórzy wykładowcy przyzwyczaili się już do studenckich kantów na egzaminach i przymykają na nie oko. A studenci oszukują w najlepsze.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sciagacz do lozysk (gość)

maxior 996.... daj spokój z tymi twoimi ściągami i już nic nie pokazuj więcej.....Żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tyle co ty zmieścisz tekstu na tych twoich ściągach to ja się szybciej nauczę niż ty przygotujesz te swoje śmieszne długopisy