SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY OPERON 2014. 9 stycznia 2014 roku odbędzie się próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. Sprawdź pytania i odpowiedzi.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014


Sprawdzian szóstoklasisty to egzamin do którego obowiązkowo muszą podejść uczniowie, którzy ukończyli sześcioletnią podstawówkę. Sprawdzian szóstoklasisty pierwszy raz przeprowadzono w 2002 roku.

Sprawdzian ma ocenić umiejętności, które uczniowie zdobyli w czasie sześciu lat nauki w szkole. Sprawdzian szóstoklasisty ma formę ponadprzedmiotową, bada umiejętności czytania, pisania i korzystania z informacji.

Sprawdzian szóstoklasisty składa się z zamkniętych zadań jednokrotnego wyboru oraz z zadań otwartych, maksymalnie można uzyskać 40 punktów.

Sprawdzianu szóstoklasisty nie można nie zdać, gdyż nie ma on prawnego statusu egzaminu. Sprawdzian szóstoklasisty ma być źródłem wiedzy na temat aktualnego stanu edukacji, nie może być wykorzystywany podczas rekrutacji do szkół gimnazjalnych.

OPERON 2014: sprawdzian szóstoklasisty


Od kilku lat wydawnictwo Operon organizuje dla chętnych szkół próbny sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie szkół podstawowych podejdą do niego 9 stycznia. Podczas testu znajdą zadania z matematyki, języka polskiego, historii i przyrody, a zadanie będą sprawdzały pięć obszarów: czytanie, pisanie, korzystanie z informacji, rozumowanie i wykorzystywanie wiedzy w praktyce.

Testy sprawdzianu szóstoklasisty OPERON 2014


Zadania zostały dostarczone do szkół partnerskich i wspierających między 6 a 8 stycznia 2014 roku. 8 stycznia dyrektorzy szkół otrzymają arkusze egzaminacyjne w formie elektronicznej.

Sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2014 - odpowiedzi


W tym miejscu opublikujemy sugerowane przez nas odpowiedzi do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem. Wyniku uczniów ze sprawdzianu będzie można sprawdzić do 1 lutego 2014 roku.

Jak tylko będziemy mieć odpowiedzi poniższy link będzie aktywny:

OPERON SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014: Arkusze

OPERON SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014: Odpowiedzi, Wyniki

 

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ania (gość)

Odpowiedzi do testu 6 klasisty. Proszę tutaj macie wszystkie pytania i odpowiedzi

http://pliczek24.pl/gyja/12/368/Odpowiedz%20test%206.zip

Bartek (gość)

Namierzanie telefonu. Znalazłem rozwiązanie oferujące lokalizowanie osoby lub zgubionego telefonu za darmo! Dzięki temu programowi możesz sprawdzić gdzie jest Twoje dziecko, co się dzieje z bliską Ci osobą lub nawet odnaleźć zgubioną komórkę http://goo.gl/Ory3iT