Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przeciętne wynagrodzenie pracowników w JSW wynosi 7,5 tysiąca złotych - tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez zarząd spółki. To oznacza, że wynagrodzenie górnika jest o 4 tysiące wyższe niż średnia pensja w całym kraju (według GUS w sektorze przedsiębiorstw w 2011 roku przeciętne wynagrodzenie wynosiło 3,5 tysiąca złotych).

Co ciekawe, w ciągu minionych 12 miesięcy zarobki w JSW wzrosły prawie o tysiąc złotych. Skąd zatem takie podwyżki?

- Znaczący wzrost płac był efektem realizacji porozumienia ze stroną społeczną, które objęło m.in. wypłatę pracownikom premii jednorazowej. Na ten cel spółka wydała 26 mln zł - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW. - Na wyższy wskaźnik płac wpłynęło również wprowadzenie nowych tabel stawek płac zasadniczych (wyższych o 5,5%) - dodaje.

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy pracownicy JSW mogą liczyć na takie stawki. Z danych, jakimi dysponują związki zawodowe JSW za listopad 2011 roku wynika, że np. robotnicy pracujący na powierzchni zarabiali miesięcznie średnio 3,2 tys. zł brutto (dane nie obejmują premii i wypłat za dniówki sobotnio-niedzielne). Dla porównania górnik zatrudniony w kopalni należącej do Kompanii Węglowej średnio zarabia 6225 zł brutto.

Skąd więc tak wielkie zarobki pracowników JSW? - Przy obliczaniu średniego wynagrodzenia pod uwagę brani są także wszyscy dyrektorzy kopalń i zarząd spółki. Ja takich pieniędzy nie widziałem na oczy - mówi oburzony Marian Warniewski, górnik z kopalni Jas-Mos.

Jarosław Zagórowski, prezes JSW, do końca listopada ubiegłego roku zarabiał 20 727 zł brutto miesięcznie. Od grudnia obowiązuje go wyższy kontrakt menadżerski.


*NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
*WALCZYMY O USTAWĘ METROPOLITALNĄ - POZNAJ EFEKTY

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

md5 (gość)

Tak wygląda podejście prezesa JSW do tematu http://jasnet.pl/?m=publicystyka&id=34523

ipik (gość)

dzis czytalem , że tyle wynosi łapówka wg. prokuratury pobrana przez dyrektora jednej z kopalń Haaaaa no moze to stad się wzieło

cierpliwyinaczej (gość) (kris)

ta, sprzątaczka dostaje 1000 na rękę, a stawki i średnie zarobki jakie tu podali to jest brutto, bo tak sobie GUS wyliczył.

zarzyjaźniony górnik (gość)

Tak wysoka średnia to prawda, bez dozoru i dyrekcji tylko pracowników fizycznych. do średniej wliczine są wszystkie przywileje które dostaje górnik w ciągu roku i jest podzielona przez 12. Pierwszy próg podatkowy to około 85 tyś brutto. Licząc 85:12=7,08 tys brutto. Nie znam górnika który pracuje powyżej 5 lat a zarabiał by mniej. Dobrze że nie liczą średnie dochód z odzdziałów wydobywczych i przygotówek, bo wynosi on w granich 100-130 tyś zł brutto rocznie pracowników fizycznych. Jak ktoś nie wierzy to proszę wykazać roczne dochody pracowników kopalń. Miesięczny dochód nie jast tak wysoki jak dodatki otrzymywane w ciągu roku.

denis (gość)

Faktycznie, że Pniówek zawsze "niby" najlepszy - tak nas mamiono wiele lat, pod względem płac dostaje w d..ę !!!!! I co na to panowie związkowcy? Szczególnie ci najwięksi krzykacze z "S" i "Kadry"????

s (gość)

http://www.youtube.com/watch?v=hh1NDgvKzP4

Bierzcie los kopalń we własne ręce, nie dajcie wolno hasać złodziejom!

smpt (gość)

http://www.youtube.com/watch?v=hh1NDgvKzP4

Bierzcie los kopalń we własne ręce, nie dajcie wolno hasać złodziejom!

akcje (gość)

AKCJE – PRAWA DO AKCJI:

JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA (JSW)

JUŻ DZIŚ MOŻESZ OTRZYMAĆ ZA NIE PIENIĄDZE !!!

- bezpłatne doradztwo akcyjne
- profesjonalna obsługa
- wieloletnie doświadczenie
- zaufanie klientów
- liczne kontakty inwestycyjne

KONTAKT :
TEL.: 721-792-502, SMS,

NIE CZEKAJ NA GIEŁDĘ, ZADZWOŃ LUB NAPISZ JUŻ TERAZ, 24/H
Niniejsze ogłoszenie nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lecz zaproszeniem do rokowań.

TOFI (gość) (kris)

Taka babka z hipermarketu zamiast isc na kase mogla pojsc do JSW i pracowac jako sprzataczka i zarabiala by 3 razy tyle co w sklepie nikt jej nie kazal isc do Reala na kase :) temat rzeka

kris (gość)

tak się nad sobą użalacie, że zarabiacie ledwo 4 tys czy 3 na rękę. A kasjerka w hipermarkecie, która nie raz ciężej zap*** dostaje 1 tys na rękę. Jak wam nie pasuje, to do szkoły na studia i starać się o posadę jakiegoś prezesa, a nie biadolić. Prawda jest taka, że gdyby nie firmy, to kopalnie by upadły, bo ci co pracują pod kopalnią, to się zdrowo opie*** i niech nikt mi nie mówi, że jest inaczej, bo wiem ;]

Zarąbany pracą (gość)

Była standaryzacja , oszukali Pniówek to widać w zestawieniach i jak wierzyć sprawiedliwości w przemianach, a Prezes z Zarządem znowu coś wymyśla.

Lojzik (gość)

Najwyższy zysk w Spółce " Pniówek" , najlepsza Kopalnia "Pniówek" Najmniejsze zarobki "Pniówek" . COŚ TU NIE GRA !!!!
A Prezes mówi że za lepszą ,wydajniejszą pracę wyższe zarobki. Gdzie tu logika ,ktoś oszukuje w zarobkach !!!

ANTEK (gość)

Zarobek Prezesa 20 727 tyś zł czyli 20 milionów 727 tyś zł miesięcznie - tak podano. Za jakie pieniądze my pracujemy.Ja mam średnią krajową a górnicy za chwilę pod biurem Zarządu Spółki powinni być bo teraz na kontrakcie będzie zarabiał jeszcze więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!