Stwierdzenie, że na Stadionie Śląskim robota wre, to gruba przesada. Nie wre, ale też nie stoi. Choć po wizycie w Kotle Czarownic ma się wrażenie, jakby czas zatrzymał się tu w lipcu 2011 roku.

Na bieżni - w przyszłości 9-torowej - na drewnianych paletach wokół płyty leży główny pierścień rozciągany stadionu, to liny, przy podnoszeniu których ponad rok temu pękły uchwyty, czyli tzw. krokodyle. Krokodyle zresztą też tu są, ku pamięci, spoczywają kilka metrów od lin.

Na stadion zajrzeliśmy wczoraj. W niedzielę miną trzy lata od ostatniego rozegranego tu meczu reprezentacji Polski.

Spacer to więc wycieczka i sentymentalna, i przygnębiająca. Przy modernizacji pracuje obecnie 135 osób, ale na obiekcie, który ma kiedyś pomieścić ponad 50 tys., ani ich nie widać, ani nie słychać - czytaj więcej na dziennikzachodni.pl
*Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW
*Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
*Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Z regionu

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Piłkarzyk (gość)

Krokodyle dojrzewają. Zreszta jak wszystko. Żal patrzeć jak tyle dobra niszczeje... To był stadion.
Prawdziwy NARODOWY. Z ojecem i braćmi chodziliśmy tu na mecze, na żużel, na koncerty muzyczne... Ojciec odszedł, stadion powoli umiera ... tylko smutek został....Chyba nie doczekam już nowego. Miałem nadzieję,że z moimi chłopcami też usiadę na trybunach. Moi chłpocy zdążyli wyjechać z kraju, oglądają mecze daleko od Ślaskiego... smutne to ...

Pawel (gość)

pieprzycie fleki jakis Edward i reszta...
Śląski był i będzie najlepszym stadionem w Polsce bez względu czy Polska bedzie na nim grała czy nie... mam to gdzieś bo i tak to kalectwo... ale bynajmniej nie będzie to wielki przekręt i Aqua Park :))))))) Górny Ślonsk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bob (gość)

Na co to komu? Mało wydatków na Śląsku ? Ile za to orlików można by wybudować. A tak puste będzie stało i każdy dopłacać będzie.

Edward (gość)

Pan płaci, pani płaci...Ta budowa to jedno wielkie pole do przekrętów. Najgorsze jest to, że nawet jeśli uda się doprowadzić budowę do końca to za utrzymanie obiektu będziemy sporo płacić. Przewidywane imprezy na najbliższe 10 lat to koncert Krawczyka ( 2016) i dożynki ( 2020 )

joł (gość)

Śląski to kawał historii !!!!!!! jak POsrańcy wybudowali narodowed barachło to powinni też dać kasę na remont stationu legendy!!!!!

haka (gość)

Moloch który będzie potrzebował duże pieniądze na dokończenie budowy i utrzymanie. Ciekawe kto za to wszystko zapłaci.

Starsi (gość)

Ten stadion jest jednym wielkim deficytem budowlannym,a jeżeli jednak uda się dokończyć jego budowę,wówczas stanie się on jednym wielkim deficytem użytkowym,stadionem drugorzędnym,zważywszy,że nawet te stadiony priorytetowe,które zostały wybudowane na Euro,łącznie z Narodowym,są słabo i wykorzystywane,i żadko kiedy się zdarza,że zostają chociaż w połowie wypełnione kibicami na naszych meczach czy ligowych,czy pucharowych,ponieważ my nie jesteśmy np.Niemcami,gdzie na wszystkich meczach jest komplet i oczywiście w zależności od pojemności stadionu jest standartowo 60 czy 70tys.widzów zawsze.

INGO Z RFEnu. (gość)

SZKODA GADAC .TO CO WIDAC TO JEST CZYSTA = POLSKA GOSPODARKA=NIE UDOLNOSC,JAK BYLO TAK JEST DALEJ.