W drugiej połowie lutego rozpoczął się montaż krzesełek. Wkrótce zacznie się układanie bieżni i murawy. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę roku, wtedy też stadion zostanie przekazany do odbiorów.

Pierwszy transport z krzesłami pojawił się na stadionie 17 lutego i jeszcze w tym dniu ruszyły prace montażowe. Potrwają one do końca czerwca, a w ich efekcie na obiekcie pojawi się ponad 54 tys. siedzisk w mozaice sześciu niebieskich odcieni. Zajmuje się tym zwycięzca zeszłorocznego przetargu – konsorcjum, którego liderem jest firma Nowy Styl. Krzesła wykonane są z barwionego polipropylenu, bez elementów metalowych, co gwarantować ma ich trwałość i niezawodność w zmiennych warunkach atmosferycznych.„Na Stadion Śląski dostarczyliśmy już uchwyty, kotwy i belki aluminiowe niezbędne do zamontowania krzeseł. W ubiegły piątek przekazaliśmy też trzy ciężarówki krzeseł Abacus w czterech różnych odcieniach niebieskiego (z sześciu docelowych odcieni). Od wtorku planujemy sukcesywnie dostarczać od 1 do 4 ciężarówek dziennie oraz według potrzeb montażowych. Montaż rozpoczęliśmy od trybuny górnej zachodniej” – mówi Piotr Ernt, kierownik projektu Forum Seating, marki należącej do Grupy Nowy Styl.

„Wchodzimy w ostatni etap modernizacji obiektu. Ruszyły kolejne prace w bryle stadionu i na promenadach zewnętrznych. Cały czas trwają też roboty w kubaturze stadionu. Obecnie na całym obiekcie pracuje łącznie prawie 300 osób” – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Obok krzesełek montowane są wygrodzenia międzysektorowe oraz sufity podwieszane na promenadzie. Równocześnie na bieżnię wszedł wykonawca infrastruktury lekkoatletycznej, który zajmuje się przygotowaniem podbudów i odwodnień pod nawierzchnię.

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!