Zobacz o ile zostały przekroczone wartości dopuszczalne średnich stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 g/m3) w miastach woj. śląskich - tych, w których znajdują się stacje pomiarowe. Prezentujemy miasta, w których aparatura wskazała najwyższe wartości stężeń (na podstawie danych z dnia 14 października 2015 r.). Przeczytaj również o genezie pyłu zawieszonego, jego zagrożeniach oraz - co najważniejsze - jak każdy z nas może mu zaradzić. Kliknij powyżej w "zobacz galerię"...

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

rodowity żywczak (gość)

Dlaczego tak ważny temat znika po jednym dniu z pierwszej strony ????
Komu "zależy" na ściągnięciu ze strony tytułowej ????

plastik (gość)

W okolicy Żywca jest tragedia. Niby ekologiczny region a smród taki, że można się zrzy...ać
Przykład: rodzina 4 osobowa to minimum 1 pełny kubeł + 5 worków plastików miesięcznie. Wystarczy popatrzeć ile ludzie wystawiają kiedy firma zbiera śmieci. Jeżeli jest mniej to są 3 opcje. A: wywożą do lasu lub nad rzekę B: wrzucają do pieca i trują sąsiadów. C: zjadają je.

ceper (gość)

A gdzie te cymbały z "zielonych" co tak się przykuwali do drzew nad Rospudą w jej dolinie? Gdzie ten "mundry" w beretce z abtenką co tak walczy o ekologię? Żywczaki moment by mu pory przetrzepali dlatego tam nie idzie po kasę. Tępy naród niszczy przyrodę nie wiedząc, że ona sama się odgryzie i top w bolesny sposób dla tych niszczycieli.

Ania (gość)

Niech Burmistrz po akceptacji Rady Miasta wydaje zezwolenia
na następne w budowy Centrum supermarketów i dodatkowo wykonajcie taki system ruchu
drogowego aby było jak najwięcej objazdów małymi uliczkami. Im więcej samochodów tym lepiej?
Kiedy wreszcie zrozumiecie, że wy jako włodarze zniszczyliście to miasto.

żywczak (gość)

Gdzie jest Burmistrz !!! Jako gospodarz terenu powinien Pan nadzorować i wydawać odpowiednie
decyzje !!! Natomiast Pan pilnuje ale czego ? Oto jest pytanie ?

Oj, zgrozo (gość)

Po przejrzeniu zdjęć i zapoznaniu się z opisem poniższym, sentencja jest taka, że tu już nie sama Straż Miejska a tylko i wyłącznie Policja i Prokuratura musi mieć wpływ wraz z Gminą, jak i Sądem na działania podstępne zabójców kominowych. Innego wyjścia już niema. Albo My, albo oni, przez komin

dżeremi klakson (gość)

A co to jest ten" źle wyregulowany kocioł "? Albo regulacja ręczna gorsza od automatycznej ? Jednak wyedukowanie wyższe jes znacznie gorsze od wyedukowania niższego w temacie spalanie i ogólnie Fizyka. I to jest to dno właśnie polskie. Jak i całego dziennikarstwa polskiego a miało być ze język śląski i ZSG to dno a okazało sie że to nie to. Ło ho ho ho A smog aż sie panoszy nad polską ciemnotą !!!!!!!!!!!!!

ekogroszek (gość)

95% mieszkańców Żywca i okolicznych wiosek pali w piecach wszystkim. Ich argumenty to: "... przecież tyle to się nic nie stanie, za chwile tego nie będzie widać bo wiatr przewieje... i będę miał posprzątane w domu". Lepiej unikać przebywania na tym terenie niż oddychać tym smrodem i się truć.