Szpadzistki z Rybnika na podium w Pucharze Europy [ZDJĘCIA]

AK
W miniony weekend w Heidenhaimie odbył się indywidualny i drużynowy Puchary Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet. W gronie 20 zawodniczek powołanych na turniej, znalazły się reprezentantki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała i Zofia Piejak.

W szpadzie dziewcząt w stawce 237 zawodniczek najlepiej spisała się Alicja Klasik, która zajęła znakomite 9 miejsce. W najlepszej 32 turnieju była Kinga Zgryźniak, która zajęła 29 miejsce. 83 miejsce zajęła Zosia Piejak, 119 - Beata Pękała, natomiast Patrycja Frystacka była 154.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (Szpada Wrocław) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) rozstawiona z numerem 4, po fantastycznych meczach kolejny raz znalazły się w finale. Tym razem Polski musiały uznać lepszą dyspozycję dnia zawodniczek z Rosji przegrywając w finale 44:38!

Mecze naszej drużyny:

1/8 Polska : Japonia 45:29

1/4 Polska : Rosja 2 45:34

1/2 Polska : Ukraina 43:39

FINAŁ Polska : Rosja 38 : 44

Startowały 23 drużyny

W tym samym czasie w Bonn odbył się Puchar Europy w szpadzie męskiej. Również w tym turnieju mieliśmy reprezentantów z RMKS-u Rybnik. Na turniej zostali powołani Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz oraz Krzysztof Bezuch, który ostatecznie nie wystartował w turnieju z powodów zdrowotnych. Wiktor Wałach kolejny raz znalazł się w najlepszej 32 turnieju zajmując 26 miejsce. Sebastian Mandrysz był 70.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy, tym razem , reprezentacja Polski pod wodzą trenera Artura Fajkisa w składzie: Jan Socha (PKSZERM Warszawa), Jan Bulandra (AZS AWF Katowice), Piotr Urban (MKS GRYF MIELEC), Bartosz Kitliński (UKS Olimp Lubin) zajęła 1 miejsce zdobywając Puchar Europy.