Filipek Gliniecki potrafi rozeweselić każdego

Filipek Gliniecki potrafi rozeweselić każdego. Na zdjęciu na wieczorze poezji Alicji Dudek. (© Anna Zielonka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Jest taka nieśmiało-szeptana nadzieja", czytamy w wierszu jaworznickiej poetki Alicji Dudek, która napisała tomik wierszy specjalnie dla małego Filipka Glinieckiego.

Chłopca czeka ciężka operacja serca, a później rehabilitacja. Alicja Dudek, Eugeniusz Puchalski i jego podopieczni z Ogniska Muzycznego, przyciągnęli do biblioteki wielu jaworznian. Słuchacze poznali poezję pani Alicji, wysłuchali utworów muzycznych, zagranych przez dzieci i pięknego śpiewu Anny Larysz, utalentowanej wokalistki z Jaworzna.

Zjawili się też państwo Glinieccy z małym Filipkiem.
- Jestem wzruszona, że są osoby, które tak wiele dobrego robią dla naszego synka. Uzbieraliśmy całą sumę na operację Filipka. Teraz zbieramy na jego rehabilitację - mówi Aleksandra Gliniecka.

Alicja Dudek o pomyśle na zorganizowanie wieczoru poetyckiego, odpowiada krótko.
- Nie mogło być inaczej. Filip to wspaniały chłopczyk. Trzeba mu pomóc - mówi poetka.

Kolejne spotkanie z poezją i kwestą, odbędą się 19 maja w Szkole Podstawowej nr 1. Pieniądze można też wysłać do Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej na nr PL 12 1160 2202 0000 0001 4668 2533 z dopiskiem "Filip Gliniecki".


CZYTAJ TAKŻE:
KZK GOP chce wycofać linie 220 i 221 z Jaworzna

Pewex w Jaworznie. Wspominamy PRL

Piorun uderzył w 15-latka w Jaworznie


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!