Wczoraj w Żorach na strzelnicy dębina i w okolicznych lasach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie Letnim. Niestety, cykliczna impreza w tym roku zakończyła się tragedią. Podczas biegu zmarł jeden ze startujących w zawodach policjantów.

Tragedia podczas mistrzostw policji w biathlonie w Żorach. Nie żyje jeden z policjantówMistrzostwa tradycyjnie obejmowały bieg i strzelanie. W imprezie udział wzięło łącznie 38 policjantów i 2 policjantki z 14 jednostek całego województwa. Niestety nikt nie mógł przewidzieć, że tegoroczne zmagania zakończą się tragicznie dla jednego z uczestników. Jak udało nam się dowiedzieć, jeden z policjantów został znaleziony nieprzytomny podczas biegu, a udzielona mu na miejscu pomoc niestety nie była skuteczna. Mężczyzna zmarł, a na pytanie o to, co było przyczyną zgonu, ma odpowiedzieć zarządzona sekcja zwłok. Zostanie przeprowadzona we wtorek, którą zarządziła prokuratura w Żorach.

- To był zapalony sportowiec. 37-letni policjant bardzo często brał udział w różnych sportowych inicjatywach. Być może doszło do jakichś problemów sercowych, natomiast konkretną przyczynę zgonu ma wykazać sekcja zwłok. Dla nas to osobista tragedia. Rodzina zmarłego została otoczona opieką psychologiczną – informuje Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zmarły policjant pracował w wydziale konwojowym Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Wypadki

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!