Manfred Stader, niemiecki artysta który od 30 lat specjalizuje się w malarstwie 3D, odwiedza Katowice. Podczas wizyty stworzy cztery unikatowe dzieła, które podziwiać będzie można do września.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od środy do dziś mieszkańcy Katowic mają okazję zobaczyć, jak powstaje pierwszy w Polsce trójwymiarowy obraz. Proces tworzenia rysunku wykorzystującego iluzję optyczną będzie można przyglądać się w Centrum Handlowym 3 Stawy. Co ciekawe trudno natrafić na żywo na prace tego renomowanego artysty.

- Obrazy najczęściej maluję na ulicach, a gdy już są gdzieś udostępnione, to zazwyczaj ten dla którego je maluję zabiera je ze sobą. Więc najłatwiej moją twórczość zobaczyć w Internecie - mówi MM Silesii Manfred Stader, twórca trójwymiarowych obrazów

Malowidła wykonane farbami w specjalnej technice, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi na zwykłym podłożu. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi dzieła. Ich wyjątkowość zyskuje coraz większą popularność.

- Obecnie tego typu obrazy są coraz popularniejsze i cieszą się sporym zainteresowaniem. Często też współpracuje z twórcami reklam, gdyż taka forma przypadła im do gustu - dodaje artysta.

Do 5 września w Centrum Handlowym 3 Stawy mieszkańcy mogą oglądać sześć prac. Rysunki zajmują powierzchnię po 15 mkw. każdy. Cztery prace są umieszczone w budynku centrum, a dwie w specjalnych kontenerach na parkingu galerii. Co ciekawe jedna z prac nawiązuje do historii Katowic.

- Inspiracje do moich prac są różne, nie koniecznie nawiązują do miejsca w którym jestem. Tu jest inaczej uzgodniliśmy, że nawiążemy do górniczej tradycji Katowic, stąd na jednym z obrazów znalazło się wejście do kopalni z wagonikiem - Stader.

Malowanie obrazu na żywo jest częścią ogólnopolskiego programu „Street art 3D”, który ruszył w Katowicach w poniedziałek 16 sierpnia. Artysta odwiedzi jeszcze Janki, Szczecin i Wrocław.


Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dziś. No szkoda tylko, że artykuł nie był podany w środe, tylko akurat dzisiaj kiedy to już ostatni dzień...