Turniej Czterech Skoczni 2014 ONLINE. Skoki narciarskie w Bischofshofen

Piotr Kalsztyn
TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI ONLINE. Trwa prestiżowy Turniej ...
TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI ONLINE. Trwa prestiżowy Turniej ... arch. MM
TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI ONLINE. Trwa prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Pozostał już tylko konkurs w Bischofshofen.

Turniej Czterech Skoczni ONLINE

Turniej Czterech Skoczni, to najbardziej prestiżowy element zawodów o Puchar Świata. Konkursy rozgrywane są na skoczniach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) oraz w Innsbrucku i Bischofshofen (Austria). Turniej rozgrywany jest od 1953 roku. Różnica pomiędzy "zwykłymi" zawodami polega na tym, że podczas Turnieju Czterech Skoczni pierwsza runda rozgrywana jest systemem KO - zawodnicy skaczą w parach i tylko jeden przechodzi do serii finałowej. Oprócz zwycięzców w parach, na udział w drugiej serii może jeszcze liczyć 5 przegranych, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni zostaje skoczek, który we wszystkich czterech konkursach zdobył łącznie największą ilość punktów.

Turniej Czterech Skoczni 2014

Do tej pory odbyły się trzy konkursy w Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie najlepszy okazał się Simon Ammann, tuż za nim uplasowali się Anders Bardal i Peter Prevc. 1 stycznia 2014 roku w Garmisch-Partenkirchen najwięcej punktów zdobył Thomas Diethart, miejsce drugie zajął jego rodak Austriak Thomas Morgenstern, a trzeci był Simon Ammann.

4 stycznia w Innsbrucku rozegrano tylko jedną serię zawodów. Wygrał je Anssi Koivuranta przed Simonem Ammannem. Kamil Stoch był trzeci.

W klasyfikacji generalnej po trzech konkursach prowadzi Thomas Diethart przed Ammannem i Thomasem Morgensternem.

Polacy raczej nie mają szans na końcowy triumf w konkursie. Najlepszy z naszych rodaków to Kamil Stoch, który awansował na 8. miejsce, ale wciąż traci ponad 50 punktów do lidera. Klemens Murańka jest na miejscu 10., Maciek Kot na 17., Jan Ziobro na 27., Krzysztof Biegun na 28, a Piotr Żyła zajmuje 48. miejsce. Ostatni z Polaków jest Dawid Kubacki (62. miejsce).

Transmisja Turnieju Czterech Skoczni w telewizji i internecie

Turniej Czterech Skoczni można oglądać w telewizji oraz w internecie. W telewizji skoki narciarskie transmitują TVP1 oraz Eurosport. W internecie można obejrzeć transmisję online na stronie internetowej sport.tvp.pl.