Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 200 tysięcy osób pojawi się na koncertach Tygodnia Kultury Beskidzkiej, najstarszej i największej imprezie folklorystycznej w Europie, która już za parę dni rozpocznie się w Beskidach.

Szczyrk, Wisła, Żywiec, Maków Podhalański i Oświęcim, gdzie będą funkcjonowały es-trady TKB, szykują się na najazd turystów.

- Przygotowania są już na ukończeniu. W tym roku będzie trochę inaczej niż zwykle - mówi Sabina Bugaj, dyrektor Biura Organizacyjnego TKB w Szczyrku. Zdradza, że tym razem estrada zostanie rozstawiona w rejonie... skoczni narciarskich Skalite, bo trwa modernizacja amfiteatru, gdzie w ostatnich latach odbywały się koncerty TKB.

- W pewnym sensie wracamy do korzeni, bo kiedyś już tak było, że koncerty odbywały się przy skoczni, w takiej nietypowej scenerii - zaznacza Sabina Bugaj.

Turyści, którzy przyjadą na TKB, powinni spodziewać się również tego, że stoiska rozstawione będą już przy nowym szczyrkowskim rynku. Stamtąd deptakiem będą mogli dojść przed scenę, gdzie również znajdzie się część stoisk twórców ludowych, z małą gastronomią, pamiątkami i różnymi innymi atrakcjami.

Aneta Brasse, dyrektor Biura Organizacyjnego TKB w Żywcu, zaznacza, że w tym roku po raz ostatni koncerty odbędą się w takim amfiteatrze pod Grojcem, jakim znają go jego bywalcy z poprzednich lat. Po zakończeniu sezonu rozpocznie się bowiem gruntowna modernizacja obiektu, która powinna zakończyć się w 2014 r.

- W tym roku będzie więc po raz ostatni po staremu - zaznacza dyrektor Brasse. - Co ciekawe, w drugą sobotę tygodnia zorganizujemy dyskotekę na terenie przy amfiteatrze, zaplanowaliśmy też pokaz sztucznych ogni. Dyskoteka odbędzie się na świeżym powietrzu, po zakończeniu koncertów. Kiedyś takie dyskoteki też były organizowane. Teraz do nich wracamy - podkreśla Aneta Brasse.

Żadnych zmian nie powinni się spodziewać ci, którzy wybiorą się na koncerty do Wisły. Wiślański obiekt w parku Kopczyńskiego kilka lat temu został gruntownie zmodernizowany i zadaszony, więc teraz jest jedyną kompletną z wszystkich estrad TKB.

W beskidzkich miejscowościach, gdzie będą się odbywały koncerty, są jeszcze wolne miejsca noclegowe.

- Coraz więcej turystów rezerwuje na czas TKB miejsca noclegowe - mówi Marcin Bujok z Centrum Rezerwacji Noclegów Wistour w Wiśle. - Wprawdzie nie ma ich tylu, ilu było dwa lub trzy lata temu, ale zainteresowanie jest spore. Ceny nie uległy zmianie w porównaniu do poprzednich lat.

- Radzę nie odkładać rezerwacji na ostatnią chwilę - dodaje Sabina Bugaj.

Tydzień trwający dziewięć dni


Tydzień Kultury Bes-kidzkiej zostanie zorganizowany po raz 49. Impreza rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 5 sierpnia.

Zespoły folklorystyczne z całego świata będzie można zobaczyć na pięciu estradach głównych (Szczyrk, Wisła, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim), a także w kilku innych miejscowościach, m.in. Bielsku-Białej czy Jabłonkowie na Zaolziu. W tym roku podczas TKB będzie można zobaczyć zespoły reprezentujące Nowosądecczyznę, Podhale, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski, Zaolzie oraz górali czadeckich.
Największe zainteresowanie zawsze wzbudzają zespoły z innych krajów.

W tym roku pojawią się reprezentanci 15 państw z Europy, Azji i Ameryki Południowej, m.in.: Hiszpanii, Turcji, Rosji, Ukrainy, Węgier, Iraku, Chile.

* TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

*Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
*Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ile kosztuje pr (gość)

Ile kosztują MCK, usługi, doradztwo, pomoc public relations świadczone przez Pana Mariusza H. Czy burmistrz Żywca i radni wiedzą o tych sumach ???