Mia z Pulp Fiction, Bruce Lee, Forrest Gump i Chewbacca ze Star Wars będą promować czytelnictwo w Piekarach Śląskich.

Zobacz: Ukraiński mural powstał w Starej Ligocie [zdjęcia]- Na różne sposoby zachęcamy do sięgania po książki i to nie tylko lektury szkolne, dlaczego wiec nie mielibyśmy skorzystać i z muralu jako formy przekazu – mówi dyrektor Miejskie Biblioteki Publicznej Aleksandra Zawalska Hawel.

Na murach oporowych wzdłuż schodów prowadzących od ulicy Bytomskiej do Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawiły się pierwsze murale. Wykonali je artyści skupieni wokół stowarzyszenia Kuklok znanego z niekonwencjonalnych działań artystycznych m.in. „Pikniku z latawcem”.

- Stowarzyszenie działa w szeroko pojętej przestrzeni kultury, włączając młodych ludzi w szereg przedsięwzięć o charakterze kulturotwórczym i promując nowoczesne formy aktywności kulturalnej - murale – mówi Artur Madaliński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta

Autorzy muralu sięgnęli do postaci znanych z telewizji czy kina i przedstawiają je w nowym kontekście.

- Założeniem pracy jest wykorzystanie postaci osadzonych w popkulturze - swojego rodzaju symboli naszych czasów, do propagowania czytelnictwa, poprzez dodanie im atrybutu w postaci książki – mówi Małgorzata Chrobak, pomysłodawczyni i projektantka muralu.


Agnieszka Gałczyńska


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!