Dziecko i internet? Najpierw trzeba ustalić reguły

Dziecko i internet? Najpierw trzeba ustalić reguły (© 123RF)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wakacje to czas wzmożonej aktywności dla wielu młodych internautów. Z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta w Polsce aż 98 proc. dzieci w wieku 9-16 lat. Większość z nich zagląda do sieci codziennie lub prawie codziennie.

Dlatego wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna "W którym świecie żyjesz?", poświęcona uzależnieniu dzieci i młodzieży od komputera i internetu.

Dzięki akcji zostanie uruchomiona specjalna infolinia: pod numerem 800 100 100 dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie mogą zwrócić się po pomoc w przypadkach zagrożeń internetowych, w tym także zaobserwowania symptomów nadużywania internetu.

Sieć już dawno stała się nieodłączną częścią rzeczywistości naszej młodzieży.

Kiedy jednak wirtualny świat zastępuje nastolatkowi prawdziwe życie, pojawia się problem. Gorsze wyniki w nauce, zaniedbywanie obowiązków czy też rezygnacja z dawnych pasji na rzecz internetu to pierwsze poważne sygnały ostrzegawcze. Nasze dziecko przestaje kontrolować czas spędzany w sieci. Jakie jeszcze objawy może wywoływać uzależnienie od komputera i internetu?

Uzależnienie od internetu ma drugie dno. Jakie? Czytaj na dziennikzachodni.pl


*Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
*Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!