Z badań podczas Światowych Dni Serca korzystają tysiące osób Z badań podczas Światowych Dni Serca korzystają tysiące osób

Z badań podczas Światowych Dni Serca korzystają tysiące osób (© ARC)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przyjdźcie w niedzielę, 24 września, pod Spodek. Będą bezpłatne badania i porady w ramach Światowego Dnia Serca. Początek od godz. 10.

Tradycją lat ubiegłych ostatnia niedziela września jest Dniem Serca. W tym roku Katowice znajdą w centrum tych obchodów. Już 24 września pod katowickim Spodkiem odbędą się bezpłatne badania specjalistyczne, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, nauka zdrowego odżywiania, atrakcje dla dzieci i dużo aktywności fizycznej. Nie zabraknie też występów artystycznych i dobrej muzyki. Wystąpią m.in. Majka Jeżowska i grupa Pectus.

Bezpłatne badania już od 10.00. Warto przyjść i posłuchać rad specjalistów.

Organizatorem Światowego Dni Serca w Katowicach jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, a Miasto Katowice pełni funkcje współgospodarza.

Dzień Serca to przede wszystkim edukacja na temat profilaktyki chorób serca, bo mimo coraz większej świadomości społeczeństwa w zakresie istoty profilaktyki w chorobach sercowo-naczyniowych, pomimo mody na zdrowy styl życia choroby układu krążenia to nadal zabójca numer jeden na świecie. Każdego roku odpowiada za 17,5 mln przedwczesnych zgonów. World Heart Federation, inicjator obchodów, ostrzega, że do roku 2030 liczba ta wzrośnie do 23 milionów.

Nieboczowy: ta wieś zostanie zalanaJaki to kolor? Rozpoznajesz kolory i potrafisz je nazwać? SPRAWDŹ TUTAJKLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


tyDZień - informacyjny program Dziennika Zachodniego

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!