Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Weekend w Dąbrowie: oto co na Was czeka [PROGRAM]

PAS, mat. prasowe
mat. PKZ
Weekend w Dąbrowie Górniczej tym razem zapowiada się przede wszystkim muzycznie i koncertowo. Oto kilka wybranych propozycji.

Weekend w Dąbrowie: oto co na Was czeka [PROGRAM]

PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.
Klub Malucha
Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14

Klub Osiedlowy Helikon godz. 17.00.
„Zatańczysz ze mną” - koncert karnawałowo – walentynkowy
Wykonawcami tego wieczoru, utrzymanego w charakterze miłosno – tanecznym, będą soliści związani z klubem Helikon, którzy w ansamblach, duetach i solo zaśpiewają znane piosenki z lat trzydziestych, musicalowych oraz przeboje muzyki pop. Koncert przygotują: Elżbieta Kaźmierska i Jerzy Kołodziej.

Miejska Biblioteka Publiczna
Dziwne Drogi Fotografii godz. 18.00.
Wszyscy, którzy interesują się fotografią nie powinni przeoczyć warsztatów. Zainteresowani poznają tajniki techniczne i będą mogli poprawić swoje umiejętności robienia zdjęć.

Teatralne Piątki godz. 18.00.
„Figlarze” spektakl teatralny dla dzieci
Druga edycja teatralnych spotkań dla najmłodszych. Zapraszamy na spektakl Fabryki Kultury „Figlarze”. Na spektakl obowiązują bezpłatne bilety, wydawane w dwóch pulach: w dzień wydarzenia od godz. 8.00. do wyczerpania zapasów oraz od godz. 17.00. (punkt ksero biblioteki).

Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00.
ØRGANEK – koncert
Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok pożniej do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt."Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014 - 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki ktorej album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty. W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt."Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.
Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po "Głupim", album "Czarna Madonna" to zaproszenie do następnych spotkań.

SOBOTA

Miejska Biblioteka Publiczna godz.10.00.
Biblioteka Planszówek
Fanów gier planszówek nie trzeba namawiać do przyjścia do biblioteki w sobotnie przedpołudnie. Jest to, najlepsza pora, by rozegrać ciekawe partie.

NIEDZIELA

Pogoria III przy molo godz. 11.00.
Morsowanie
Zima w pełni, więc pogoda wręcz idealna na kąpiel w jeziorze. Morsy nie odpuszczają i zapraszają chętnych do poznania uroków zimowych zanurzeń w Pogorii

Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00. i 19.30.
Koncert Wiedeński
Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza oraz Kraina Uśmiechu. Publiczność usłyszy m.in.: Walc Nad Pięknym Modrym Dunajem, Arię Barinkaya Wielka sława to żart, Duet wszech czasów Usta milczą dusza śpiewa czy polkę Tritsch- Tratsch. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

CAŁY WEEKEND

Kino Kadr godz. 17.00. i 19.30.
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Gatunek: dramat, biograficzny, kraj produkcji: Polska, 2016, czas trwania: 120 min.
Reżyseria: Maria Sadowska, Obsada: Magdalena Boczarska, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk
O filmie:
"Sztuka kochania" to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. Lata 40., powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne i rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek. Lata 50. Stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. W okresie letnim Michalina wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka, z którym przeżywa miłosne uniesienia, które zmienią jej życie. Lata 70., Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska, młoda redaktorka, która namawia Michalinę do wydania książki. Rozpoczyna się długa walka z Komitetem Centralnym.

Pałac Kultury Zagłębia
Kapliczki i krzyże przydrożne Istebna - Jaworzynka – Koniaków. Wystawa fotografii Jerzego Haca
Autorem zdjęć jest poeta, podróżnik i fotograf z Dąbrowy Górniczej - Jerzy Hac. Twórca znany m.in. z tomików poezji Moje obrazy w wierszach, Spotkania w przestrzeni, Wiersze i sentencje oraz pierwszego w historii albumu ziemi lubelskiej Piękno krzyży i kapliczek przydrożnych Nałęczowa i okolic. Beskidy znalazły wyjątkowe miejsce w sercu artysty. W tej wieloletniej przygodzie spotkałem serdeczność mieszkańców Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. (...) przekonałem się, jak bardzo ci ludzie przywiązani są do swojej ziemi i jak duże ma dla nich znaczenie. Z jaką troską dbają i pielęgnują rodzinne kapliczki i krzyże postawione z czystych i prostych rodzinnych intencji. Warto było poznać ten zakątek Beskidów – mówi Jerzy Hac.
Na wystawie, którą można oglądać do 13 lutego 2017 r., prezentowane jest 60 zdjęć z ponad 200, które autor wykonał w grudniu 2010 r. wędrując po Istebnej, Koniakowie i Jaworzynce. Każda fotografia opatrzona jest opisem historii danej kapliczki, figurki czy przydrożnego krzyża.
Celem wystawy jest popularyzacja małej architektury z terenu Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa oraz nawiązanie współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Promocji i Informacji Turystycznej w Istebnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto