Tragiczny wypadek na Soszowie w Wiśle - dwóch pracowników wyciągu spadło z 5 metrów. W ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala.

Groźny wypadek na wyciągu w Wiśle Soszowie

Trudno mi w to uwierzyć. Przecież to są dobrzy i doświadczeni pracownicy – mówi jedna z osób zatrudnionych w stacji narciarskiej Soszów w Wiśle. Wczoraj przed godz. 8.00 doszło tam do dramatycznego zdarzenia – dwaj pracownicy obsługi wyciągu wypadli z krzesełka zawieszonego na wysokości 5 metrów i uderzyli w mocno oblodzone podłoże. Ich stan był bardzo ciężki.

Pierwszej pomocy udzielili ratownicy GOPR, którzy właśnie zaczynali dyżur. Z ich informacji wynika, że z jednym z mężczyzn, 50- letnim mieszkańcem Wisły, nie było kontaktu, natomiast drugi, 33-letni wiślanin, po krótkim czasie odzyskał przytomność. Młodszy z mężczyzn miał połamane nogi. Obaj w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitali w Bielsku-Białej i Sosnowcu śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak udało nam się dowiedzieć, obaj mężczyźni są doświadczonymi pracownikami wiślańskiej stacji narciarskiej. Dlaczego więc spadli? Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji wyjaśnia, że na kanapie wyciągu znajdowało się trzech mężczyzn, którzy mieli wykonać tzw. przejazd kontrolny. – W pewnym momencie wyciąg krzesełkowy zaczepił o siatkę zabezpieczającą znajdującą się przy dolnej stacji. Dwóch mężczyzn spadło, a jeden zdołał się utrzymać – informuje policjant.

Pracownicy mieli prawidłowo zaciągnięty pałąk zabezpieczający i to właśnie on zahaczył o podniesioną siatkę, co spowodowało wykrzywienie kanapy i obróciło ją o 90 stopni, a dwóch mężczyzn z impetem spadło na twardą nawierzchnię.

– Spadli na lód, tam jest tak twardo, że można to porównać do tego, jakby spadli na beton – powiedział nam jeden z pracowników stacji narciarskiej. Wiadomo, że siatka została podniesiona rano, na czas ratrakowania stoku. Prawdopodobnie ktoś z obsługi zapomniał opuścić ją przed uruchomieniem wyciągu.
Obecnie policja ustala, kto był za to odpowiedzialny oraz czy pracownicy, którzy wybrali się na wjazd kontrolny, powinni sprawdzić, czy siatka jest właściwie założona.

Po wypadku stacja narciarska Soszów zdecydowała się nie przyjmować narciarzy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!