Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wnętrze i menu bistro "U Franka" w Muzem Powstań Śląskich ZDJĘCIA

Olga Krzyżyk
Wnętrze i menu bistro u Franka w Muzem Powstań Śląskich ZDJĘCIA
Wnętrze i menu bistro u Franka w Muzem Powstań Śląskich ZDJĘCIA Olga Krzyżyk
W budynku Muzeum Powstań Śląskich działa nowy lokal. To bistro "U Franka". Zobaczcie zdjęcia z wnętrza restauracji oraz ofertę menu bistra. "U Franka" do pracy z gastronomii przyuczają się podopieczni Centrum Integracji Społecznej Powstań Śląskich (boczne wejście, od strony parkingu).

W Muzeum Powstań Śląskich jeszcze w marcu otwarto bistro „U Franka”. Nie jest to jednak zwyczajny lokal. Prowadzony bowiem tu jest jeden z projektów Centrum Integracji Społecznej. W naszej galerii zobaczcie zdjęcia lokalu oraz menu wraz z cenami.

-Otwieramy bistro w Muzeum Powstań Śląskich i rozpoczynamy nowy projekt skierowany do osób bezrobotnych. Właśnie tworzymy grupę, która pod okiem profesjonalistów będzie zdobywać doświadczenie w gastronomii, przyuczając się do zawodu kucharza czy kelnera - zapowiadał tuż przed otwarciem lokalu Kamil Wójcik, dyrektor Centrum Integracji Społecznej.

- Dzięki temu łączymy działalność restauracyjną z projektem społecznym, w ramach którego oferujemy praktykę zawodową - dodaje.

W menu nowego lokalu dominują dania kuchni śląskiej. Można tu zjeść śniadanie, obiad i kolację. Bistro będzie otwarte od wtorku do niedzieli od godziny 10 do 18. Korzystać z niego mogą wszyscy, nie tylko odwiedzający Muzeum Powstań Śląskich.

- W ofercie bistro "U Franka" mamy m.in. kuchnię śląską, a w tym karminadle, śląski klasyk, czyli roladę śląską, placki kartoflane ze śmietaną, żeberko hajera, dzik w kapuście (w formie bigosu), krupniok, żur z kartoflami, schabowy smażony na smalcu i obiad fatra, czyli jajka sadzone z kluskami tartymi z cebulą i boczkiem - mówi Piotr Krupiński, szef kuchni bistro u Franka.

W bistro oprócz śląskich dań można zjeść także pierogi ruskie, z mięsem i ze szpinakiem, a także panierowanego fileta, smażoną rybę, naleśniki z dżemem lub serem, kotleciki z kaszy gryczanej, krokiety mięsne czy spaghetti carbonarę.

To nie pierwszy tego typu projekt Centrum Integracji Społecznej. Przypomnijmy, że CIS od 2011 roku zajmuje się pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a w szczególności bezrobotnym. Celem jednostki jest przyuczanie zawodowe pod opieką instruktora i powrót bezrobotnych na rynek pracy. Prowadzone są liczne szkolenia i warsztaty.

W Centrum Integracji Społecznej działają także grupy remontowe, budowlane i grupa krawiecka.

- Dzięki przyuczeniu zawodowemu pod opieką instruktorów wzmacniamy kompetencje naszych podopiecznych i wspieramy ich w powrocie na rynek pracy. Doradzamy, pomagamy w pisaniu dokumentów aplikacyjnych, oferujemy kursy zawodowe. Prowadzimy szkolenia i warsztaty, oferujemy wsparcie w usamodzielnianiu się, promujemy wszelkie formy aktywności - podkreśla dyrektor Kamil Wójcik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swietochlowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto