Najlepsi młodzi piłkarze ze Śląska zmierzyli się w finale wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zwycięzcy w nagrodę pojadą do Madrytu na stadion Realu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W wojewódzkich rozgrywkach największego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do lat 10 w całym kraju walczą tysiące innych dzieci - do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 26 tysięcy młodych zawodników (ok. 2 tysiące na Śląsku).

W Czańcu, gdzie rozgrywany był finał śląskich rozgrywek, zmierzyło się ze sobą 250 dzieci, reprezentujących 20 drużyn, które wcześniej przeszły eliminacje gminne i powiatowe.  O końcowym zwycięstwie wśród drużyn chłopców zdecydował mecz pomiędzy drużynami SP Zabrze i Pasjonat Dankowice. Spotkanie finałowe zakończyło się zwycięstwem 6:1 drużyny z Zabrza i to ona, wzmocniona wyłonionymi podczas finału talentami piłkarskimi z innych zespołów, będzie reprezentować chłopców z województwa śląskiego w dalszych etapach rozgrywek.

Czytaj również: El. MŚ: Reprezentacja Polski zagra z Irlandią Północną w Chorzowie!

Również w meczach dziewczynek nie zabrakło emocji. Najlepsze okazały się zawodniczki z zespołu SP Gamów, które w drodze do pierwszego miejsca pokonały drużynę Herkules Kochanowice 1:0. Zawodniczki z zespołu SP Gamów również przechodzą do dalszego etapu turnieju.


fot. Artur Kraszwski | Zwycięska drużyna chłopców SP Zabrze

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, otrzymały puchary ufundowane przez głównego sponsora turnieju. Wszystkie zespoły otrzymały dodatkowo pamiątkowe puchary a zawodnicy – medale. Najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni Złotym Butem, a najlepsi bramkarze otrzymali rękawice i ochraniacze. Dodatkowe nagrody można było zdobyć w konkursach organizowanych w „wiosce” piłkarskiej.

Klasyfikacja końcowa:


Drużyny chłopców:
I miejsce   – SP Zabrze
II miejsce  – Pasjonat Dankowice
III miejsce – MOSiR Jastrzębie
IV miejsce – UKS Stadion Śląski 2000

Drużyny dziewczynek:
I miejsce – SP Gamów
II miejsce – Herkules Kochanowice
III miejsce – Olimpijczyk Częstochowa
IV miejsce – Pawłów

Wyróżnienia:
Najlepsza bramkarka: Michaela Pośpiech
Najlepszy bramkarz: Marcin Iskrzycki
Najlepsza zawodniczka wojewódzkiego finału Turnieju: Sandra Czekała (SP Gamów)
Najlepszy zawodnik wojewódzkiego finału Turnieju: Dariusz Pawłowski (SP Zabrze)
Najlepszy trener drużyny dziewcząt: Alojzy Pielożka (SP Gamów)
Najlepszy trener drużyny chłopców: Tomasz Burczyk (SP Zabrze)

W lipcu zostaną rozegrane ogólnopolskie półfinały turnieju. Stawką w półfinałach jest awans do Wielkiego Finału, podczas którego zmierzy się 16 drużyn (po 8 zespołów dziewczynek i chłopców).


fot. Artur Kraszewski | Zwycięska drużyna dziewczynek SP Gamów

Główną nagrodą  dla zwycięskich drużyn dziewcząt i chłopców jest, obok cennego Pucharu Tymbarku, wyjazd do stolicy Hiszpanii i wizyta na stadionie jednego z najsłynniejszych i najlepszych piłkarskich klubów świata, królewskiego Realu Madryt. Oprócz zwiedzania Madrytu i samego Estadio Santiago Barnabeu, zwycięzcy turnieju obejrzą mecz Królewskich, a także rozegrają spotkania ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami.MM Silesia poleca:


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!