Wprowadźmy bezpłatne lekcje tenisa do śląskich szkół!

Akcja specjalna Dzieciaki do rakiet
Do końca października szkoły podstawowe mogą zgłaszać się do akcji Dzieciaki do Rakiet. Mają szansę otrzymać sprzęt tenisowy i szkolenia dla nauczycieli, by urozmaicić dzieciom lekcje WF.

Trwa już trzecia edycja akcji Dzieciaki do Rakiet. Poprzednia zakończyła się ogólnopolskim turniejem, w którym triumfowała drużyna ze Śląska: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie.

Kolejne śląskie szkoły mają szansę pójść w ślady rówieśników z Radzionkowa i grać w tenisa na lekcjach WF. Aby było to możliwe, trzeba zgłosić się do akcji Dzieciaki do Rakiet. Może to zrobić każda szkoła podstawowa w Polsce, publiczna i niepubliczna.

Cieszę się, że powstała taka inicjatywa jak Dzieciaki do Rakiet. Tenis kojarzy się z niedostępnością i elitarnością, ale mam nadzieję, że dzięki takim akcjom coraz więcej dzieci będzie miało okazję spróbować gry w tenisa i zostać w tym sporcie na dłużej – mówił Marcin Paszkowiak, trener ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Radzionkowa.

70 szkół, które zostaną zakwalifikowane do akcji Dzieciaki do Rakiet, otrzyma sprzęt tenisowy umożliwiający prowadzenie zajęć. Nie jest do tego potrzebna żadna specjalna infrastruktura – wystarczy sala gimnastyczna czy szkolne boisko. W ubiegłym roku do programu dostało się m.in. pięć szkół z województwa śląskiego: z Rudy Śląskiej, Zabrza, Radzionkowa, Chudowa i Sosnowca.

Gra w tenisa w tak młodym wieku przynosi same korzyści. To dyscyplina idealna dla dzieci, kształtująca kondycję, koordynację, wytrzymałość czy umiejętność analitycznego myślenia. Dla mnie to życiowa pasja i mam nadzieję, że wiele dzieciaków złapie tenisowego bakcyla – powiedziała Urszula Radwańska, czołowa polska tenisistka, ambasadorka akcji Dzieciaki do Rakiet.

Aby się zgłosić do programu, szkoła musi przesłać krótki film lub zdjęcia ilustrujące sportowe pasje swoich uczniów. Można to zrobić do 31 października.

Jak zgłosić szkołę do akcji Dzieciaki do Rakiet?

1. Nagraj krótki filmik lub zrób zdjęcia pokazujące, jak dzieci z Twojej szkoły bawią się poprzez sport.
2. Wejdź na stronę www.dzieciakidorakiet.pl.
3. Wypełnij formularz i wgraj film lub zdjęcia. Pojawią się one na stronie po akceptacji moderatora. Masz na to czas do 31 października.
4. 5 listopada zostanie uruchomione głosowanie na poszczególne szkoły. Zagłosuj na swoją szkołę i śledź wyniki głosowania internautów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl. Głosować będzie można do 16 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia.

Więcej szczegółów oraz regulamin akcji na stronie www.dzieciakidorakiet.pl

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane