Strefy płatnego parkowania w Śląskiem © arc.
[1/11]

Strefy płatnego parkowania w Śląskiem

Racibórz

Strefa została utworzona na następujących ulicach i placach miasta: Batorego, Basztowa, Browarna, Chopina, Długa, Drewniana, Gimnazjalna, Kowalska, Lecznicza, Mickiewicza, Młyńska, Nowa, Odrzańska, Piwna, Plac Ofki Piastówny, Plac Wolności, Różana, Solna, Szewska, Zborowa.

Wjazd i wyjazd do strefy oznakowany będzie znakami D-44 (strefa parkowania) i D-45 (koniec strefy parkowania). Miejsca do parkowania w strefie są niestrzeżone.

Opłaty za parkowanie samochodów pobierane są od poniedziałku do soboty w godzinach:
1) od 7.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku,
2) od 7.00 do 14.00 w soboty
przez wyraźnie oznakowanych parkingowych.

Ustalone zostały następujące stawki opłat za parkowanie pojazdów w strefie:
1) 1,50 zł - za pierwszą rozpoczętą godzinę parkowania,
2) 1,60 zł - za drugą rozpoczętą godzinę parkowania,
3) 1,70 zł - za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania,
4) 1,50 zł - za każdą następną rozpoczętą godzinę parkowania,
5) 12,00 zł - abonament dzienny ogólnodostępny,
6) 20,00 zł - opłata zryczałtowana miesięczna dla jednego pojazdu mieszkańca (na wyznaczonym parkingu) zameldowanego na pobyt stały w obrębie strefy płatnego parkowania i będącego właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu samochodowego, którego prawo własności potwierdzone jest wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.
7) 20,00 zł - opłata zryczałtowana miesięczna dla jednego pojazdu właściciela lub najemcy lokalu użytkowego (na wyznaczonym parkingu) zlokalizowanego w obrębie strefy płatnego parkowania będącego właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu samochodowego, którego prawo własności potwierdzone jest wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

W przypadku odmowy uiszczenia opłaty parkingowej, parkingowy pozostawi wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej na przedniej szybie samochodu, za wycieraczką. Opłata dodatkowa jest wysokości 50 zł.

Strefy płatnego parkowania w woj. śląskim. Prawie trzy złote za godzinę parkowania w Gliwicach, ale za to 1,50 zł za godzinę w Zabrzu. Gdzie w strefie płatnego parkowania zapłacimy krocie, a gdzie możemy śmiało parkować i nie martwić się o koszty? Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, jak wyglądają ceny w poszczególnych miastach woj. śląskiego.