Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Industrialny heavy metal i teksty śpiewane w śląskiej gwarze - to rozpoznawczy znak zespołu Oberschlesien, który wydał właśnie płytę z dwoma swoimi singlami "Richter" i "Jo chca".

Już wiele miesięcy temu zapowiadaliśmy na łamach "Dziennika Zachodniego" wydanie tych utworów. Nagrane numery przywodzą na myśl twórczość grupy Rammstein.

- Na pewno jest nam blisko stylistycznie do niemieckiego zespołu, ale śpiewamy po śląsku - mówi Bronek Lewandowski, gitarzysta Oberschlesien. Muzycy, którzy pochodzą z różnych śląskich miast, zapowiadają, że w tym roku pojawi się ich debiutancka płyta długogrająca.

Komentarze (49)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kruk (gość)

Słucham Rammstine ale ci goście co pisali podeną przeginają, narazie znamy 4 kawałki Oberschlesien z tego 2 Covery Rammstine (Jo Cha - Ich Will / Mamo - Mutter) Richter jest oryginalne (Nie jestem pewien ale nic z Rammstine mi to nie mówi...) więc mam nadzieje że na płycie będzie mało coverów a więcej ich autorskich kawałków....

PITER (gość)

To tylko jedna piosenka ,która hołdem dla Rammsteina za inspirację i kierunek w którym poszli.

R+ (gość)

Plagiat Rammsteina. Zbijecie fortunę to chłopaki z Niemiec was pozwą i będą mieli kasę, więc zacznijcie już dla nich zarabiać.

Fan Rammsteinu (gość)

Plagiat uprawiacie panowie Ślązacy. Niebawem ktoś Wam się dobierze do du.......

KRZYSZTOF1212 (gość)

DUZO DUZO zdrowia niech wam moi mili w nadchodzacym nowym roku bog i doda i abyscie w ta noc sylwestrowa tak na tym koncercie zagrali by was slyszeli i ci z bliska i ci z oddali a ci na miejscu co was beda ogladali na dlugo was zapamietali ,tego zycze wam i ja ha ha ,i bez obawy i szampanskiej oj zabawy,

krzysztof1212 (gość)

za niedlugo swieta choc nie kazdy o kazdym tu i dzis pamieta nie bede taki ja i przesle zyczenia dwa,niech wam pan bog doda duzo duzo zdrowia ,niech wam w swiateczny dzionek slonko zaswieci a z oplatkiem podziela sie z wami rodzina i dzieci,niech was i bog poblogoslawi i w potrzebie samych i nie zostawi ,aby wam przez ten rok jak i drugi co i nadchodzi ptaki na niebie beda cwierkaly i o najblizszych zapomniec nigdy nie daly tego zycze calemu slaskiemu zespolowi i ja ha ha ,wesolych spokojnch swiat i abyscie nom dali tak chlopy spiewaly a my wom bydymy klaskali.narka

krzysztof1212 (gość)

Za niedlugo wasze swieto kazdy na slasku o niym i pamieto ,bo to swieto barbary pisza tu o tym mimo zech nie za mlody ani stary ,pisza tu o tym i bogu dziekuja ze jeszcze i jo tu dzis porymuja.Swieto Barborko patronko nasza i lzy swoje jo dzis ugasza i zawsze cie wspomna i nigdy i nie zapomna tys nad mojym i innych bezpeiczynstwym na dole czuwala zawsze sie moja o mnie nie bala I TAK ZECH DOCZEKOL JO EMERYTURY ZA TO DZIEKUJA JO CI I Z GORY I O BEZPIECZYNSTWO MYCH BRACI GORNICZYCH CIE PROSZA GLOWA MA SKULOM I NIE UNOSZA,POZDROWIOM WOS CALE ZG PIEKARY POZDROWIO WOS HOPEK PIEKARY.A I CALY ZESPOL TYN CO PO SLASKU SPIYWO ,ABYSCIE NOM DALI TAK I SPIYWALI A MY SLAZACY NIE BYDYMY W ODDALI.SZCZESC BOZE.

KRZYSZTOF 1212 (gość)

CZARNY KWIAT tak nos slazakow bog i obdarowol ze tego kwiatu nom nie zalowol ,o tak tak bo to i nie bylejaki kwiat,czarny kwiat paproci jak go gornik na dole wydobywo dobrze sie i poci ,lon w ciemnosci ino rosnie i zima i latem a i w wiosnie,rosnie lon ino na slaskiej ziemi i nikt tego oj i nie zmiyni,colki swiat nom go zazdrosci ale jeno gornika jak go w ciemnosci szuko bolom od tego i kosci,o tak tak bo to ciezki kwiat i nie bylejaki poli sie w piecu lepi jak nie jedne krzaki.

krzysztof 1212 (gość)

A jo chca by my sie kiedys i spotkali ,a jo chca byscie mnie wysluchali ,a jo chca byscie kiedys moj tekst oj i zaspiewali ,a jo chca byscie sie moi mili oj i dzis jak to czytocie sie i obudzili,a jo chca by do wos to wrescie dotarlo ,by to co dzisoj jo pisza oj i nie umarlo ,a jo chca by i ta slasko i wira jak ja zaspiywocie uznanie w calej polsce i doznala,a jo chca by wom w sylwestrowo noc wom inni klaskali i ci z bl;iska a i ci z oddali ,a jo chca by wom sie to oj i spelnilo a nom na slasku sie bydzie przez to oj i piyknie zylo ,pozdrowiom colki zespol w calosci mysla ze sie na mnie jak ktos to z nich kiedys przeczyto sie i nie zeloscui nara.oby wom klaskala i w ta noc calo slasko wiara,a wiara czyni cuda napewno wom sie kamraci to wtedy i uda.

hanyska 1285 (gość)

dobrze że jeszcze są ludzie którzy się nie wstydzą godania po śląsku w końcu są my hanysy a kto tego nie rozumi mieszkając na śląsku to gorol z króliczoka co przyjechoł w skrzynce o margarynie jak to godo mój tata mie sie podobo ta kapela dzieki im wielkie!!! Wokalista mo potencjał i oby tak dalyj a nasz hanyski nie umrze śmiercią naturalną bo ludzie są różni z jednymi tża godać a z innymi tża mówić ;)

krzysztof (gość)

Godajom ze wodka jest bogiym a fajka nalogiym sex to podstawa piykno zabawa ,wodka wypijesz do rana przezyjesz fajke wypalisz sie nie obalisz ale jak sexu sprubujesz nie pozalujesz bydziesz uzywol tego do samy starosci chodby cie mialy bolec plecy i kosci ,i nie jedna zawolo i tak rob mi piernku dali i tak czy na stojaco czy na lezaco po tym berciku jest mi goraco .