MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dobre praktyki w gospodarstwie rolnym? Warto zaopatrzyć się w poradnik

Redakcja
Jakie ma być ekologiczne rolnictwo? Czy ta dziedzina gospodarki ma w ogóle wpływ na stan środowiska? Przecież już podobno zapomnieliśmy o nawozach sztucznych zawierających związki chemiczne groźne dla ludzi. Okazuje się jednak, że nie do końca... Bo stosowana obecnie szczególnie intensywna produkcja rolna, wymagająca używania dużej ilości nawozów oraz innych środków przemysłowych, powoduje często istotne zagrożenie dla środowiska naturalnego. A nie zawsze rolnicy zdają sobie z tego sprawę, szczególnie wtedy, gdy na opakowaniu, np. ze środkiem do nawożenia roślin, widzą reklamę w stylu "Wspieramy naturę".

To zbiór dobrych praktyk
Dlatego po raz kolejny Fundusz wsparł dotacją wydanie publikacji Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, poświęconej dobrym praktykom w gospodarstwie rolnym wynikającym z wymogów ochrony środowiska.
Już podczas tegorocznych obchodów dożynkowych rolnicy otrzymają bezpłatnie podręcznik nowoczesnego ekologicznego gospodarowania.

Jakie treści zawiera i jak może pomóc rolnikom? Otóż autorzy tej publikacji szczególny nacisk położyli na zagadnienia związane między innymi z utrzymaniem żyzności gleb z równoczesnym zapobieganiem erozji i niszczeniu siedlisk naturalnych, zabezpieczeniem wód gruntowych przed środkami ochrony roślin czy też rolniczym wykorzystaniem ścieków i osadów ściekowych oraz zasadom nawożenia, a także ochrony wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzenia rolniczego.

Dla kogo ten poradnik?
Celem publikacji jest upowszechnienie wśród rolników, przedsiębiorców rolnych oraz przetwórców, a także osób aktywnie działających w środowisku wiejskim wiedzy i umiejętności dotyczących technik oraz sposobów zmniejszających zagrożenie dla środowiska spowodowane działalnością rolniczą. Wydawnictwo wydrukowane zostanie w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy. Poradniki trafią nie tylko do rolników już prowadzących gospodarstwa, lecz również do uczniów i nauczycieli szkół rolniczych w województwie śląskim, a także do uczestników szkoleń z doradztwa rolniczego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto