Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Karaoke niepełnosprawnych w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wystąpiła rekordowa liczba uczestników. Śpiewali na cyrkową nutę WIDEO, ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Około 350 osób wzięło udział w Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych ŚpiewaMY w Wodzisławskim Centrum Kultury
Około 350 osób wzięło udział w Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych ŚpiewaMY w Wodzisławskim Centrum Kultury Starostwo Wodzisław/Ireneusz Stajer
Około 350 osób wzięło udział w Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych ŚpiewaMY. Impreza odbyła się w środę (19 kwietnia), w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. To głównie podopieczni WTZ, ośrodków czy fundacji, które na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Na scenie wystąpiła rekordowa liczba 16 uczestników!  

Za nami 6. Festiwal Karaoke Osób Niepełnosprawnych ŚpiewaMY. W iście cyrkowej oprawie na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowało się 16 uczestników m.in. z Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Czerwionki-Leszczyn czy z Dąbrowy Rusieckiej w województwie łódzkim.

16. niezwykłych uczestników

Festiwal Karaoke Osób z Niepełnosprawnościami „ŚpiewaMy” to najbardziej rozśpiewane wydarzenie z udziałem osób z niepełnosprawnościami w naszym regionie. Tegoroczna edycja festiwalu zgromadziła 16 niezwykłych uczestników i kilkuset rozśpiewanych widzów.

od 16 lat

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Śpiew, taniec, energia

- Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok jest nas coraz więcej. Ta impreza jest bardzo potrzebna, jest świętem dla niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Tu jest śpiewa, taniec, energia – wylicza pedagog Aleksandra Hawrył z ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim, pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu.

Jak dodaje, na wodzisławskie karaoke przyjeżdżają wyjątkowi, niesamowici, utalentowani, wrażliwi artyści.

Niepełnosprawność bez znaczenia

- Ich niepełnosprawność w tym momencie nie ma żadnego znaczenia. Oni są po prostu piękni na scenie – podkreśla pani Aleksandra.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy się tutaj spotkać i wspólnie bawić. Uczestnikom gratuluję odwagi, a organizatorom dziękuję za to przedsięwzięcie, za organizowanie imprezy, która od lat przyciąga setki osób – mówił starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Występy uczestników podlegały ocenie. W tym roku nad całością festiwalowych zmagań czuwało jury w składzie: Grzegorz Czech – właściciel studia
GOrecords, Marek Sobota – dyrygent Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej, redaktor Szymon Kamczyk. Festiwal poprowadził wodzirej Paweł Korduła. O atrakcyjność wqydarzenia zadbał także Zespół Gramofon i grupa taneczna DanceCap.

Na cyrkową nutę

Co roku festiwalowi towarzyszy inny motyw przewodni. Szósta edycja wydarzenia odbyła się w iście cyrkowej atmosferze. Decyzją jury, tegoroczną edycję wygrał duet-Kamil Żurek i Roy Pelc, którzy zaprezentowali utwór „Zostawcie Titanica”.  Drugie miejsce wyśpiewała Klaudia Kieś, trzecie miejsce zajął Adrian Olszewski.

Organizatorem festiwalu jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, wydarzenie współorganizują: Stowarzyszenie Czyń Dobro, Powiat Wodzisławski oraz Wodzisławskie Centrum Kultury. Wydarzenie patronatem objął starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto