Koszykówka: Czarni Słupsk - Decka Pelplin 89:78

Krystyna Paszkowska
Wynik otworzył w 15 sekundzie Kacper Burczyk rzutem zza linii 6,75 co uciszyło rozgrzaną do granic czerwoności Halę Gryfii w Słupsku. Kolejne minuty, to popis gry gospodarzy, którzy dzięki punktom Kordalskiego oraz Śmigielskiego odskoczyli Klubu Koszykarskiego Decka Pelplin na 10pkt. Jednak mobilizacja pelplińskich zawodników i nauczka z pierwszego meczu pokazała, że nie pozwolili rywalom ułożyć meczu w 1 kwarcie: 29-24.

Na drugą kwartę oba zespoły wyszły z nastawieniem na wzmocnienie defensywy. Co było widać po silnie fizycznej grze. Przebieg kwarty bardzo podobny do poprzedniej. Gospodarze zwiększali przewagę. Decka po przerwie na żądanie zaczęła odrabiać. Strata wynosiła już 8 pkt.

Początek drugiej połowy meczu, to pokaz mobilizacji całego zespołu. 3 kwartę Decka rozpoczęła przy stanie 8-0. Pelplinianie po raz kolejny "uciszyli" halę w Słupsku wyrównując wynik spotkania. Trzecia kwarta to popis szybkości Pawła Dzierżaka oraz uruchomienie maszyny - Marcina Dutkiewicza, który dołożył swoje 8 oczek.

Ostatnia kwarta pozwoliła odrobić 3 punkty straty do zawodników, jednak nie zmieniła losów całego spotkania, które zakończyło się wynikiem 89 : 78. Na uwagę zasługuje akcja Pawła Dzierżaka z Nick Madray zakończona efektownym alley-oopem. Zespół Decki w roli beniaminka sprawia silnym zespołom problemy, a to dobry zwiastun przed kolejnymi meczami.