Mecz MKS Będzin - Avia Świdnik. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW. Niespodzianka w Będzin Arenie

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice mocno ściskali kciuki za MKS Będzin, ale gospodarze przegrali z Avią Świdnik

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice mocno ściskali kciuki za MKS Będzin, ale gospodarze przegrali z Avią Świdnik Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
SPORT. W pierwszym meczu półfinałowym Tauron 1. Ligi siatkarze MKS Będzin niespodziewanie przegrali z Polskim Cukrem Avią Świdnik 2:3 i to goście są bliżej awansu do finału play off. Rewanżowy pojedynek tych drużyn rozegrany zostanie w Świdniku w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 20.30, a do decydującej rozrywki o promocję do PlusLigi zakwalifikuje się zespół, który wygra dwa spotkania. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Będzin - Polski Cukier Avia Świdnik.

MKS Będzin - Avia Świdnik 2:3. Niespodzianka w Będzin Arenie

Siatkarze MKS Będzin mocno rozczarowali swoich kibiców. W pierwszym meczu półfinałowym Tauron 1. Ligi będzinianie przegrali we własnej hali z zespołem Polski Cukier Avia Świdnik, choć wygrali dwa pierwsze sety.

Siatkarze z Lubelszczyzny w ćwierćfinale sprawili sporą niespodziankę. Do play off przystąpili z szóstej pozycji, a jednak gładko wygrali z trzecią po sezonie zasadniczym Gwardią Wrocław. W rywalizacji ze spadkowiczem z PlusLigi też walczyli bardzo dzielnie i nieoczekiwanie wygrali pierwszy półfinał po tie-breaku.

ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS BĘDZIN - AVIA ŚWIDNIK

W pierwszym secie gospodarze przez cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę i zwyciężyli dość pewnie. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Avii 5:1, ale MKS szybko odrobił te straty i w końcówce lepiej wytrzymał wojnę nerwów od stanu 22:22 wygrywając trzy ostatnie piłki.

Najbardziej zacięty był trzeci secie, w którym będzinianie długo przegrywali i dopiero przy stanie 20:20 udało im się doprowadzić do remisu. MKS prowadził 23:22, lecz goście grając z nożem na gardle zdobyli trzy punkty z rzędu. Czwarta partia także padła łupem rozpędzonych świdniczan, a goście prowadzili w nim niemal przez cały czas.

Zwycięzcę pojedynki w Będzin Arenie wyłonił więc dopiero tie-break. W nim Avia szybko odskoczyła na 5:2, a później mimo ambitnej walki siatkarzy MKS, jeszcze powiększyła tę przewagę i wygrała 15:9.

Kibice MKS, którzy licznie wypełnili trybuny Będzin Areny nie byli zachwyceni takim obrotem sprawy. Fani gospodarzy w cenie biletu otrzymywali pamiątkową koszulkę z napisem play off, więc trybuny były w większości na biało, czyli w takim samym kolorze jak stroje siatkarzy MKS.

W trakcie meczu MKS Będzin - Avia Świdnik kibicom przerwy w grze umilała grupa dziewczyn z Cheerleaders Ergo Śląsk zbierając od publiczności zasłużone brawa za swoje występy.

Mecz MKS Będzin - Avia Świdnik. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW. Nies...

MKS Będzin - Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:22, 23:25, 20:25, 9:15)