Pekin 2008: "Srebrny" Piotr Małachowski

Piotr Małachowski zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Polski dyskobol uzyskał wynik 67,82 i zdobył ósmy medal dla polskiej reprezentacji.

Polski zawodnik zdobywając srebrny krążek potwierdził wysoką formę z eliminacji, w których uzyskał najlepszy rezultat. W finale rzutu dyskiem Polak przez długi czas prowadził, lecz ostatecznie pokonał go Estończyk, Gerd Kanter.

Małachowski swój najlepszy wynik (67,82) osiągnął w drugiej próbie. W pierwszym podejściu rzucił dyskiem na odległość 66,45 m. Zwycięzca tej konkurencji pokonał naszego dyskobola dokładnie o metr (68,82). Na trzecim miejscu uplasował się rekordzista olimpijski, Litwin Virgilius Alekna - 67,79.