Ruch Chorzów wygrywa z Cracovią [Foto + Wideo]

Ruch Chorzów pod wodzą nowego trenera, Bogusława Pietrzaka, pokonał Cracovię 2:0. Zwycięstwo wywalczyli rezerwowi zawodnicy, Marcin Sobczak i Artur Sobiech.

Mecz rozpoczął się taktyczną przewagą

Ruchu Chorzów

, który w pierwszych dziesięciu minutach trzykrotnie zaatakował bramkę Pasów, jednak bezskutecznie.

Cracovia zrewanżowała się groźnie wyglądającą, ale również nieskuteczną akcją Nowaka, który z prawej strony strzelał na bramkę Pilarza.

Ruch był bliski zdobycia jednobramkowej przewagi w końcówce pierwszej połowy. Strzał Scherfechena z 25 metrów minimalnie minął jednak bramkę.

W drugiej połowie zarysowała się wyraźna przewaga Ruchu. Z kilku akcji skuteczny okazał się strzał

Sobczaka

, który na główkę przyjął piłkę od Brzyskiego i w 54. minucie było już 1:0.

Wynik na 2:0 ustalony został już w doliczonym czasie gry, w 92. minucie. Cabaj zdecydował się wyjść przed swoją "szesnastkę" jednak zimną krew zachował Artur Sobiech, który ograł bramkarza Cracovii i umieścił piłkę w pustej bramce.

Powiedzieli po meczu:
Marcin Sobaczk (Ruch Chorzów): Zmazaliśmy, że tak powiem, ten blamaż po meczu z Odrą Wodzisław, jedziemy teraz na Polonię i mam nadzieję, że stamtąd też przywieziemy komplet punktów. Mamy już na koncie 10 punktów, jest więc bardzo dobrze. Staram się pracować nad grą w polu karnym, oszukiwaniem obrońców i jak widać opłaca się to (śmiech). Nie wiem jak wyglądało to w telewizji, ale moim zadaniem Cabaj mnie faulował łapiąc za nogi i był ewidentny rzut karny.

Bogusław Pietrzak (trener Ruchu):
- Mam bardzo dużo uwag do moich piłkarzy, szczególnie za pierwszą połowę. jednak szybko zdobyta bramka w drugiej połowę troszeczkę ustawiła grę. Mogę powiedzieć powiedzieć, że jestem bardzo, bardzo zadowolony z tych trzech punktów, zdobytych po bardzo ciężkim meczu.

Stefan Majewski (trener Cracovii):
- Uważam, że zagraliśmy najlepsze spotkanie z tych trzech wyjazdowych. Stworzyliśmy trochę sytuacji. Ruch też nie miał ich za dużo, ale strzelił bramkę. W końcówce chcieliśmy doprowadzić do wyrównania. Za to, co stało się w ostatniej minucie w żadnym wypadku nie winię Marcina (Cabaja - przyp. red.). Wygląda to jako jego błąd, ale ta piłka dawno powinna się znaleźć w polu karnym. Jeżeli ktoś zagrywa do tyłu, to musi ponosić za to odpowiedzialność.

Grę Cracovii tak skomentował jeden z krakowskich dziennikarzy. - Nie sytuacje a sytuację, panie trenerze. Odnosząc się do stwierdzenia trenera Majewskiego, że Cracovia stworzyła sobie kilka sytuacji.

Ruch Chorzów zasłużenie wygrywa z Cracovią 2:0