MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Skarby natury czekają na swoich odkrywców

Redakcja
W ramach ogólnopolskiej kampanii: "Lasy Państwowe. Zapraszamy", Nadleśnictwo Katowice postanowiło ukryć skrzynki geocachingowe w najciekawszych miejscach zarządzanego przez siebie terenu, by pokazać to bogactwo. - Chcemy pokazać to, co mamy najlepszego, a o czym często nie wiedzą nawet mieszkańcy pobliskich osiedli - mówią pomysłodawcy projektu.

Co to jest geocaching? To gra terenowa wymyślona przez użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu skrzynek (z angielskiego - geocache) uprzednio ukrytych przez innych uczestników. Miejsce ukrycia skrzynki jest udostępniane przez jej założyciela w internecie, na jednym ze specjalnych serwisów geocachingowych.

Najczęściej podawana jest przybliżona lokalizacja wraz z opisem miejsca ukrycia skrzynki. Często, by odnaleźć skrzynkę, trzeba wykazać się dodatkową wiedzą lub umiejętnościami, rozwiązując różnego rodzaju zadania i zagadki. Poza samą radością poszukiwania i poznawania nowych miejsc, w skrytkach pozostawiane są prawdziwe "skarby" - drobne przedmioty, które dają jednak dużą radość, a niekiedy bywają prawdziwymi unikatami. Samo miejsce ukrycia skrzynki jest często bardzo ciekawe, a nie zawsze popularne oraz znane.

Historia geocachingu jest krótka. Rozpoczęła się w USA w 2000 roku, po decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych w sprawie udostępnienia użytkownikom cywilnym niezniekształconego sygnału GPS. Więcej o samym geocachingu można dowiedzieć się na stronie www. opencaching.pl. Skrzynki kampanii: "Lasy Państwowe. Zapraszamy" są na stonie internetowej Nadleśnictwa Katowice.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto