Uniwersytet Radom - Viret CMC Zawiercie 28:31

PM
PM
Viret CMC Zawiercie zanotował pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe. Zawierciańscy szczypiorniści pokonali na Uniwersytet Radom.

W sobotę, 7 października, na Viret CMC Zawiercie czekało kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem z KS Uniwersytet Radom.

Pierwsza połowa układała się po myśli gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie (3:0) i nie pozwalali rywalom odrobić strat. Wraz z upływem czasu zawiercianie coraz lepiej radzili sobie na boisku, a przewaga Uniwersytetu Radomskiego stopniała do jednej bramki. Pierwsza część gry skończyła się wynikiem 17:16.

Druga połowa była dość wyrównana. Co prawda, do około 40 minuty na prowadzeniu znajdowali się gospodarze, ale Viret CMC Zawiercie nie chciał się poddać bez walki. W 44 minucie wyszli na prowadzenie i od tego momentu skutecznie bronili się przed atakami przeciwników. Mecz zakończył się wygraną Viret CMC Zawiercie 28:31.

KS Uniwersytet Radom - Viret CMC Zawiercie 28:31 (17:16)

KS Uniwersytet Radom: Markowski, Sulima, Baran - Pezda 7, Szmulik 7, Kubajka 5, Wiak 4, Mroczek 2, Jurgilewicz 1, Pomiankiewicz 1, Banaczek 1, Socha, Kowalczyk, Pawelec, Włoskiewicz.

Viret CMC Zawiercie: Ratuszniak, Buchcic - Szlinger 10, Karwowski 6, Migała 5, Kurełek 4, Szymański 2, Najuch 2, Zagała 1, Kubisztal 1, Salamon, Strużyna.