Viret Zawiercie - MOSiR Bochnia 29:25 [FOTO]

Paulina Musialska
Za nami piąta kolejka II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Viret CMC Zawiercie wygrał w niej z MOSiR Bochnia.

W sobotę, 22 października, Viret CMC Zawiercie rozegrał na swoim boisku kolejne spotkanie. Tym razem zawiercianie podjęli MOSiR Bochnia, dotychczasowego lidera tabeli.

Drużyna gospodarzy świetnie spisywała się w pierwszej połowie spotkania i szybko wyszli na prowadzenie. W 10 minucie gry prowadzili już trzema bramkami (5:2). Zawiercianie konsekwentnie powiększali swoją przewagę, a MOSiR nie potrafił znaleźć skutecznego sposobu na zatrzymanie rywali. W 23 minucie prowadzenie gospodarzy wzrosło już do sześciu bramek (11:5). Dobrze spisywali się Łukasz Szymański, Mateusz Bugaj oraz Igor Zagała. Viret na pierwszą połowę schodził z pięciobramkową przewagą (13:8).

Około 42 minuty coś zacięło się w grze zawierciańskich szczypiornistów. Wykorzystali to przyjezdni, którzy zaczęli odbudowywać swoje straty. Ciężko było zatrzymać Sławomira Karwowskiego, skrzydłowego drużyny z Bochni. Na szczęście Viret zdołał zachować dość bezpieczną przewagę nad przeciwnikiem. Gospodarze wygrali 29:25.

Viret CMC Zawiercie awansował na pozycję lidera.

Viret CMC Zawiercie - MOSiR Bochnia 29:25 (13:8)