Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Nowy Targ
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA
-
2
Paweł Zych
407
(3,28%)
-
4
Magdalena Maria Krzystyniak
167
(1,35%)
-
3
Barbara Jadwiga Wilczek
178
(1,44%)
-
1
Karol Marcin Skrzypiec
1 358
(10,95%)
-
6
Mateusz Sebastian Kapołka
197
(1,59%)
-
5
Anna Koczur
78
(0,63%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO
-
1
Robert Władysław Furca
1 232
(9,94%)
-
2
Anna Helena Tylka
305
(2,46%)
-
5
Danuta Wojdyła
467
(3,77%)
-
3
Krystyna Zofia Kalata
231
(1,86%)
-
4
Aniela Mykietyn
91
(0,73%)
-
6
Wojciech Włodzimierz Mozdyniewicz
199
(1,61%)
-
7
Bolesław Henryk Bara
170
(1,37%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA
-
1
Janusz Marian Tarnowski
670
(5,40%)
-
4
Katarzyna Pawluszkiewicz
116
(0,94%)
-
2
Adam Mieczysław Jurek
923
(7,45%)
-
6
Karolina Magda Garb
136
(1,10%)
-
3
Renata Irena Ossowska
304
(2,45%)
-
5
Jolanta Maria Brzyzek
92
(0,74%)
-
7
Mariusz Jerzy Wcisło
584
(4,71%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Grażyna Katarzyna Tylka
997
(8,04%)
-
3
Krzysztof Mirosław Kuranda
1 087
(8,77%)
-
1
Michał Piotr Borzęcki
1 664
(13,42%)
-
4
Katarzyna Maria Charczuk - Walasik
156
(1,26%)
-
7
Marian Wawrzyniec Nowak
209
(1,69%)
-
6
Krystyna Janina Jeziorek
78
(0,63%)
-
5
Paweł Rafał Chruściel
301
(2,43%)
Okręg 2
Gmina Czorsztyn, Gmina Krościenko nad Dunajcem, Gmina Łapsze Niżne, Gmina Ochotnica Dolna, Gmina Szczawnica
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA
-
1
Maria Łojas-Jurkowska
1 571
(10,22%)
-
2
Tomasz Wojciech Ciesielka
832
(5,41%)
-
3
Adela Regina Babiak
103
(0,67%)
-
4
Wiesław Antoni Kwiatek
218
(1,42%)
-
6
Kamil Kowalczyk
205
(1,33%)
-
5
Zofia Piszczek
176
(1,15%)
-
7
Julian Pierwoła
144
(0,94%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO
-
6
Marta Święty
247
(1,61%)
-
1
Rafał Tadeusz Jandura
1 583
(10,30%)
-
4
Monika Maria Mastalska
232
(1,51%)
-
7
Piotr Jan Oleś
314
(2,04%)
-
2
Irena Maria Rataj
757
(4,93%)
-
3
Grażyna Łabno
194
(1,26%)
-
5
Tadeusz Gal
124
(0,81%)
-
8
Beata Agnieszka Górecka
389
(2,53%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA
-
1
Bogusław Waksmundzki
1 295
(8,43%)
-
5
Janina Zachwieja
304
(1,98%)
-
6
Monika Groń
143
(0,93%)
-
2
Tomasz Konrad Hurkała
520
(3,38%)
-
4
Antoni Sowa
457
(2,97%)
-
7
Beata Pietruś-Rak
303
(1,97%)
-
3
Kazimierz Konopka
576
(3,75%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Katarzyna Elżbieta Kubasiak
855
(5,56%)
-
4
Jan Jurek
672
(4,37%)
-
3
Tomasz Bronisław Hamerski
1 002
(6,52%)
-
1
Jan Władysław Komorek
953
(6,20%)
-
5
Zbigniew Konopka
285
(1,85%)
-
8
Tomasz Iglar
424
(2,76%)
-
7
Magdalena Agnieszka Adamczyk
97
(0,63%)
-
6
Renata Maria Rusnarczyk
393
(2,56%)
Okręg 3
Gmina Nowy Targ, Gmina Szaflary
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA
-
5
Tomasz Mirosław Marusarz
114
(0,99%)
-
2
Maria Ligęza
191
(1,65%)
-
3
Mieczysław Franciszek Wrocławiak
113
(0,98%)
-
1
Władysław Tylka
837
(7,25%)
-
7
Jakub Stanisław Kapica
91
(0,79%)
-
4
Stefania Karpierz
211
(1,83%)
-
6
Krystyna Wiktoria Witek
114
(0,99%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO
-
1
Józefa Guziak
669
(5,80%)
-
3
Jarosław Piotr Różański
474
(4,11%)
-
6
Marta Alina Łapczyńska
281
(2,43%)
-
7
Józef Gacek
227
(1,97%)
-
4
Tadeusz Zawada
318
(2,75%)
-
2
Stanisława Sołtys
432
(3,74%)
-
5
Dorota Ewa Adamczyk
122
(1,06%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA
-
2
Radosław Tomasz Fiedler
348
(3,01%)
-
1
Stanisław Żółtek
839
(7,27%)
-
3
Maria Teresa Ulman
448
(3,88%)
-
7
Weronika Anna Smarduch
403
(3,49%)
-
6
Anna Maria Krzysztofek
585
(5,07%)
-
4
Paweł Waksmundzki
644
(5,58%)
-
5
Michał Andrzej Janasik
252
(2,18%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Jacek Józef Król
1 396
(12,09%)
-
3
Eugeniusz Józef Zajączkowski
525
(4,55%)
-
2
Stanisław Zbigniew Waksmundzki
684
(5,93%)
-
4
Helena Szeliga
354
(3,07%)
-
6
Jadwiga Kopeć
265
(2,30%)
-
5
Daniel Stanisław Komperda
297
(2,57%)
-
7
Agnieszka Maria Babiarz
310
(2,69%)
Okręg 4
Gmina Czarny Dunajec
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA
-
2
Anna Słodyczka
286
(4,04%)
-
3
Krzysztof Józef Kula
170
(2,40%)
-
1
Jacek Stanisław Stopka-Studencki
883
(12,47%)
-
4
Józef Rokicki
278
(3,93%)
-
5
Iwona Barbara Florczyk
51
(0,72%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO
-
2
Bernadeta Ziółko
225
(3,18%)
-
3
Robert Franciszek Pieróg
234
(3,30%)
-
1
Iwona Maria Kosakowska
263
(3,71%)
-
5
Jan Gawron
158
(2,23%)
-
4
Karol Stanisław Krzysiak
131
(1,85%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA
-
2
Kamil Łukasz Zaczyński
183
(2,58%)
-
3
Monika Hoh
99
(1,40%)
-
5
Wiesława Staszel
114
(1,61%)
-
4
Teresa Ciszek
173
(2,44%)
-
1
Tadeusz Rafacz
1 375
(19,42%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Marcin Kazimierz Szymusiak
635
(8,97%)
-
3
Grzegorz Kucharski
190
(2,68%)
-
4
Halina Anna Strama
321
(4,53%)
-
5
Stanisław Czerwień
399
(5,63%)
-
1
Maria Domagała
914
(12,91%)
Okręg 5
Gmina Jabłonka, Gmina Lipnica Wielka
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA
-
3
Łukasz Ignacy Klozyk
384
(3,98%)
-
2
Monika Mastela
69
(0,72%)
-
5
Bogdan Jazowski
316
(3,28%)
-
4
Renata Szkodoń
50
(0,52%)
-
6
Helena Maria Broniszewska
32
(0,33%)
-
1
Franciszek Sojka
579
(6,00%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO
-
4
Piotr Cymerman
236
(2,45%)
-
2
Barbara Anna Mastela
508
(5,27%)
-
1
Jan Kuczkowicz
1 078
(11,18%)
-
3
Bożena Janowiak
115
(1,19%)
-
5
Estera Możdżeń
130
(1,35%)
-
6
Bronisław Kidoń
291
(3,02%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA
-
5
Józef Kulawiak
374
(3,88%)
-
6
Magdalena Tamara Kostrzewa-Smreczak
228
(2,36%)
-
1
Piotr Sebastian Męderak
873
(9,05%)
-
4
Hanna Barbara Adamczyk
160
(1,66%)
-
2
Grażyna Pilch
284
(2,95%)
-
3
Jan Józef Świdroń
458
(4,75%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Andrzej Bolesław Kwiecień
805
(8,35%)
-
1
Julian Stopka
1 339
(13,89%)
-
3
Stanisław Wojtusiak
555
(5,76%)
-
6
Estera Zofia Kowalik
280
(2,90%)
-
4
Renata Pakos - Wykręt
283
(2,94%)
-
5
Beata Maria Rudnicka
215
(2,23%)
Okręg 6
Gmina Raba Wyżna, Gmina Spytkowice
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA
-
3
Stanisław Karcz
105
(1,58%)
-
2
Krzysztof Jakub Grzęda
58
(0,87%)
-
1
Czesława Basisty
253
(3,81%)
-
4
Iwona Agnieszka Luberda
116
(1,75%)
-
5
Łukasz Dziechciowski
324
(4,88%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO
-
3
Ewa Miśkowiec
238
(3,58%)
-
5
Andrzej Franczak
159
(2,39%)
-
1
Krzysztof Józef Faber
1 689
(25,41%)
-
4
Bogusława Warciak
217
(3,27%)
-
2
Franciszek Sidełko
380
(5,72%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA
-
5
Bronisław Tadeusz Majchrzak
97
(1,46%)
-
3
Barbara Dziur
217
(3,27%)
-
1
Tomasz Władysław Rajca
598
(9,00%)
-
4
Stanisław Trybuła
236
(3,55%)
-
2
Maria Rapacz-Piziak
274
(4,12%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Adam Gracz
726
(10,92%)
-
4
Antoni Krzysztof Antolak
365
(5,49%)
-
1
Ryszard Wacław Klamerus
502
(7,55%)
-
3
Bernadetta Antonina Owczarek-Vergari
20
(0,30%)
-
5
Maria Chariasz
72
(1,08%)
Okręg 7
Gmina Rabka-Zdrój
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PODHALAŃSKA WSPÓLNOTA
-
1
Kazimierz Zapała
366
(5,18%)
-
2
Antoni Rapacz
236
(3,34%)
-
3
Jan Szczęśniak
48
(0,68%)
-
4
Teresa Wójciak
184
(2,61%)
-
5
Maria Bogumiła Malec
171
(2,42%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA POWIATU NOWOTARSKIEGO
-
2
Barbara Rapacz
321
(4,55%)
-
5
Halina Węglarczyk
59
(0,84%)
-
4
Urszula Chrustek
241
(3,41%)
-
1
Jacek Klinowski
282
(3,99%)
-
3
Paweł Józef Stojowski
128
(1,81%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA
-
1
Marek Andrzej Szarawarski
944
(13,37%)
-
2
Zofia Pyka
186
(2,63%)
-
3
Ewa Świder
333
(4,72%)
-
5
Mariusz Tadeusz Zaród
172
(2,44%)
-
4
Bogusław Sroka
414
(5,86%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Renata Teresa Możdżeń - Starowicz
508
(7,19%)
-
4
Monika Teresa Gacek
286
(4,05%)
-
1
Bartosz Leksander
1 016
(14,39%)
-
3
Ewa Rutkowska
357
(5,06%)
-
5
Stanisław Edmund Kiersztyn
809
(11,46%)