1. FC Katowice remisuje w pierwszym spotkaniu A klasy [Wideo]

W sobotę męska drużyna 1. FC Katowice rozegrała pierwszy mecz w sezonie. Po trudnym i zaciętym pojedynku zremisowała z AKS II Mikołów 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się niezbyt korzystnie dla drużyny z Katowic. Do 40 minuty katowiczanie przegrywali 0:2. Zawodnicy jednak nie poddali się i pięć minut przed końcem pierwszej połowy strzelili kontaktową bramkę. Egzekutorem był Michał Szaton.

Na kolejną bramkę kibice zgromadzeni na Rapidzie nie musieli długo czekać. W 50 minucie jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Bąk i było 2:2.

Mimo, że do końca meczu obie drużyny starały się zdobyć bramkę dającą zwycięstwo wynik meczu nie uległ zmianie.

Zaraz po meczu seniorów swój pierwszy mecz rozegrała druga żeńska drużyna 1. FC Katowice, która gra w II lidze kobiet. Podopieczne Adama Celdera wygrały 6:2 z Jaskółką Chorzów.

Warto dodać, że był to ostatni mecz **

1. FC

**na boisku Rapid. Następne mecze, w tym jutrzejsze spotkanie w ramach Pucharu Polski, odbywać się będą w Szopienicach.