2:0 w Krakowie. Ruch poległ z liderem [Relacja]

Wisła Kraków wygrała z chorzowskim Ruchem 2:0 w meczu 24. kolejki Orange Ekstraklasy. Zwycięstwo Wiślaków było w pełni zasłużone. Piłkarze Białej Gwiazdy częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich i dłużej utrzymywali się przy piłce. Niebieskim brakowało przede wszystkim ostatniego podania.

Zapraszamy do przeczytania pełnej relacji z meczu poniżej:

Relacja na żywo:

90' + 3' - Sędzia odgwizduje koniec spotkania. Wcześniej Niedzielan świetnie podał do Matusiaka, który uderzył z 8 metrów mocno, ale nad poprzeczką
90' + 2' -
Feruga podaje do Sobczaka, ten jednak nie zdołał dojść do piłki
90' + 1' -
Pawełek pewnie wyłapał dośrodkowanie z rzutu rożnego

90' -
Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Dobra kontra Ruchu. W ostatniej chwili piłkę spod nóg Pulkowskiego wślizgiem wybija na rożny obrońca Białej Gwiazdy
87' -
Mimo, że mecz się kończy zawodnicy grają nerwowo. Na boisku leży jeden z grczy Ruchu. Żółta kartka dla Sobolewskiego.
85' -
Zmiana w ekipie gości - Grzyba zmienia Daniel Feruga
84' -
Na boisku leży zawodnik Niebieskich - Nykiel. Służby medyczne już udzielają pomocy Krzyśkowi za linią boczną
82' -
Zmiana w drużynie Wisły. Plac gry opuszcza oklaskiwany Marek Zieńczuk, a zmienił go Junior Diaz

80' -
Dośrodkowanie Grzyba zablokowane i rzut rożny. Jednak fatalna wrzutka z rożnego w wykonaniu Balaza
78' -
Golema zastępuje Marcin Sobczak. Schodzi również Rafał Grodzicki, którego zastępuje Adamski
77' -
Baszczyński uruchomił Brożka, ale obrońca Ruchu wybija piłkę na róg. Szykuje się podwójna zmiana w ekiepie gości. Do gry przygotowani są już Adamski i Sobczak
75' -
Sobolewski strzela z narożnika pola karnego, ale piłka wysoko nad bramką. Zmiana w ekipie Białej Gwiazdy - Boguskiego zastępuje Radosław Matusiak
73' -
To była bramka, której nie powstydziłby się żaden gracz. Jest to pierwsza bramka Jirsaka w polskiej lidze. Asystował Paweł Brożek, który ma już dzisiaj na koncie bramkę i asystę
72' - GOOOOOOOOOOOOOOL. Świetny strzał z dystansu Jirsaka. A dokładnie z 25. metrów. Piłka ląduje w okienku bramki Mioduszewskiego
71
' - Zieńczuk prostopadle do Piotra Brożka, który wbiegł w pole karne, ale został wypchnięty przez obrońcę Ruchu

69' - Znów!? Kolejny faul na Nowackim - najaktywniejszym graczu Niebieskich
68' -
Nowacki faulowany w środkowej strefie boiska. Wrzutkę Brzyskiego bez problemów wyłapuje Pawełek
67' -
Po wrzutce Baszczyńskiego Nykiel wybija na aut
65' -
Faul Sobolewskiego na bramkarzu Ruchu
64' -
Strzał Zieńczuka z 25 metrów zablokowany. Strzał Zieńczuka z 25 metrów zablokowany
63' -
Zmiana w ekipie Wiślaków - Łobodzińskiego zastępuje Niedzielan, który wraca po ponad 7-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją
61' - Faul Piotra Brożka na Pulkowskim. Żółta kartka dla Grodzickiego
59' -
Nieporozumienie w szykach obronnych Niebieskich i mamy rożnego dla Wiślaków. Piotr Brożek strzela z 30 metrów tak mocno, jak i niecelnie

58' -
Baszczyński z 18. metra strzela minimalnie obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Mioduszewskiego
56' -
Rzut wolny dla Wisły przy narożniku pola karnego. Nic groźnego z wolnego Wiślaków nie wyszło - od bramki Mioduszewski
54' -
Najpierw Fabus na spalonym po podaniu Nowackiego a chwilę potem na spalonym Balaz po kolejnym podaniu Nowackiego
52' -
Po dośrodkowaniu przez Łobodzińskiego źle piąstkował Mioduszewski, ale potem udało mu się obronić strzał Wiślaka
51' -
Po dośrodkowaniu z rożnego przez Balaza strzał oddał Baran - niestety zbyt słabo
49' -
Fatalne dośrodkowanie Łobodzińskiego - tak nie powinien wrzucać reprezentant Polski. Po wstrzeleniu przez Balaza piłki w pole karne mamy rzut rożny

46' -
Balaz faulowany 30 metró od bramki przy bocznej linii boiska a przy piłce ustawiają się Brzyski z Balazem. Brzyski do Nowackiego z rzutu wolnego, ten do Golema, który znajdował się na pozycji spalonej
45' -
Początek drugiej połowy. Kibice Białej Gwiazdy wywiesili banner "Stop
Spiker prosi o ściągnięcie tego transparentu, ale kibice nic sobie z tego nie robią

45' - Koniec pierwszej połowy.

Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie. Obie drużyny miały okazje do strzelenia bramki, ale to Wiślakom udało się trafić do siatki rywali. W drużynie Ruchu dobry mecz rozgrywa Marcin Nowacki, natomiast u Wiślaków dobre spotkanie rozgrywają bracia Brożkowie
43' -
Nykiel z połowy boiska wrzuca na głowę Brzyskiego, ten jednak nie dał rady przechwycić futbolówki
41' -
Brzyski uderza z 30 metrów, Pawełek 2 razy broni z dużymi problemami, ale piłka wypada mu z rąk i kolejny rożny
39' -
Baran wybija wślizgiem piłkę spod nóg Piotra Brożka. Fabus faulowany na środku boiska. Rzut rożny dla Niebieskich. Jest okazja na wyrównanie...
38' -
Wrzutka Zieńczuka wychodzi za końcową linię i od bramki Mioduszewski
36' -
Faulowany był Balaz. Jednak wszystko już jest w porządku. Wszystko jest w porządku, gramy dalej. Nowacki do Fabusa, ale tego ubiegł bramkarz Wislaków
34' -
Znów popisa golkipera Ruchu. Zieńczuk z ok. 20 metrów uderza, ale Mioduszewski świetnie broni. Na boisku leży Balaz. Potrzebna jest pomoc medyczna
32' -
Pełna rehabilitacja za niewykorzystaną sytuację sprzed 3 minut. Wisła prowadzi 1-0
31' - Balaz fauluje Baszczyńskiego. Jednak po chwili... GOOOOOOOOOOOOL! Jirsak podaje do Pawła Brożka, ten ogrywa obrońcę Niebieskich i z 17. metrów uderza przy prawym słupku Mioduszewskiego**

30' - Łobodziński fatalnie pudłuje zza lini pola karnego
29' - Sobolewski mocno uderza z 20 metrów, Mioduszewski odbija piłkę przed siebie, dopada do niej Brożek, który mając przed sobą leżącego golkipera strzelił prosto w niego. Jak dotąd była to najlepsza okazja dla Białej Gwiazdy
27' - Pulkowski oddał mocny strzał z 20 metrów po dobrej akcji Niebieskich. Pawełek z problemami broni strzał pomocnika Ruchu
24' - Łobodziński zbyt lekko wrzuca piłkę i obrońcy Ruchu wybijają
23' - Boguski z 20 metrów oddał świetny strzał, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Mioduszewski
21' - Nowacki uruchomił Balaza, ale Pawełek ubiegł napastnika Niebieskich. Balaz przegrywa pojedynek jeden na jednego
19' - Baran ubiega w polu karnym Boguskiego i wybija wślizgiem na rożny. Kibice domagają się faulu na Zieńczuku 25 metrów od bramki Mioduszewskiego... Sędzia twierdzi jednak że nic nie było
17' - Dośrodkowanie Zieńczuka zablokowane przez Nykiela i rzut rożny. Dudka przestrzelił po wrzutce z narożnika boiska
16' - Na boisku leży Grzyb po zderzeniu w powietrzu z graczem Wisły. Na szczęście nic się nie stało. Jak na razie Ruch dobrze się broni i próbuje kontrować.
14' - Kolejne niedokładne podanie Wiślaków... tym razem Dudka. Po chwili piłkę spod nóg Zieńczuka wślizgiem wybija poza boczną linię boiska obrońca Niebieskich
12' - Balaz fatalnie podaje, ale sytuację wyjaśniają obrońcy Ruchu
10' - Wrzutkę Brzyskiego z połowy boiska wyłapuje pewnie Pawełek
8' - Kokoszka nie zrozumiał się z napastnikami Białej Gwiazdy i piłkę odzyskali Niebiescy. Próba długiego podania Golema nieudana
6' - Rzut z autu dla Wisły na wysokości pola karnego. Piłkę przejmuje Ruch. Balaz świetnie podaje do Pulkowskiego na 5. metr, ten jednak nie sięgnął piłki w polu karnym
5' - Kokoszka wrzuca piłkę w pole karne, a Baran wybija futbolówkę na rzut rożny
3' - Brożek w świetnej sytuacji przestrzelił z 12 metrów w dogodnej sytuacji. Wiślacy dłużej utrzymują się przy piłce w początkowych minutach meczu
20:16 - Rozpoczyna się mecz. Gorąco na stadionie, kibice obu drużyn mocno dopingują
20:10**  - Ciepły wieczór na stadionie przy ul. Reymonta. Niestety nie ma kompletu publiczności ze względu na zamknięcie trybuny D na 2 spotkania.

- Nie położymy się na boisku tylko wywalczymy 3 pkt. - informuje na łamach portalu niebiescy.pl Grzegorz Baran z Ruchu Chorzów.