Polecamy

Zadzwoń do rekrutera po spotkaniu © Free-Photos/ Pixabay.com
[4/10]

Zadzwoń do rekrutera po spotkaniu

Jak podkreśla nasz rozmówca, problem zaczyna się, jeżeli kandydat nie ustalił ostatecznego terminu na informację zwrotną. W takiej sytuacji również wskazane jest, aby przypomnieć o swojej osobie. Nie należy domagać się deklaracji ze strony pracodawcy bezpośrednio po spotkaniu o pracę, ale gra na zwłokę również nie jest wskazana.

- Jeśli rekruter określił termin ogłoszenia wyników rekrutacji, kandydat nie powinien kontaktować się z nim przed upłynięciem tego terminu. Natomiast w przypadku, kiedy określony termin minął, kandydat powinien skontaktować się z rekruterem czy też firmą rekrutującą z prośbą o udzieleniem informacji na temat wyników rekrutacji – wyjaśnia Dariusz Michalski, dyrektor generalny agencji pracy HR Global Group.

Zanim weźmiemy udział w rekrutacji, dbamy o nienaganne CV i dopracowany list motywacyjny. Często zapominamy jednak o tym, że nasze zachowanie po rozmowie o pracę również może mieć wpływ na wyniki rekrutacji. Zobacz, jak zwiększyć swoją szansę na zatrudnienie na ostatnim etapie rekrutacji.

Najnowsze wiadomości

reklama