A klasa: 1. FC Katowice przegrywa 0:2 z Podlesianką II Katowice

Adam Papierniok
Podlesianka II Katowice w swoim ostatnim meczu w tej rundzie w A klasie pokonała na wyjeździe drużynę 1. FC Katowice.

Rozegrany dziś na stadionie w Szopienicach mecz 13. kolejki A klasy mógł się podobać. Szybkie zwroty akcji, ciekawe kontry i dwie czerwone kartki  dla zawodników 1. FC Katowice sprawiły, że grupa kibiców, która przybyła dopingować swoją drużynę, mimo, że w niewielkiej liczbie, to prowadziła głośny doping.

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej sytuacji do objęcia prowadzenie mili piłkarze 1. FC. Jednak aby umieścić piłkę w siatce rywala skutecznie przeszkadzał słupek a czasami złe wykończenie akcji. Do szatni piłkarze schodzili przy stanie 0:0.

Druga połowa to zdecydowany kontratak Podlesianki. Szybkie kontry, dobra wymiana podań sprawiły, że bramkarz 1. FC musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki. Zdesperowani piłkarze EFC (Erster Fusball Club, jak nazywał się przed wojną zespół) zaczęli popełniać na boisku coraz więcej błędów i fauli. Sędzia dwukrotnie pokazywał czerwony kartonik. 1. FC Katowice kończył mecz w dziewięciu.