Jacek Sroka
Jacek Sroka
Górnik Zabrze w CLJ pokonał Legię Warszawa

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Górnik Zabrze w CLJ pokonał Legię Warszawa Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapres
W ostatnim w tym roku meczu Centralnej Lidze Juniorów U-18 u siebie Górnik Zabrze pokonał w Legię Warszawa 4:2. Bohaterem spotkania był bramkarz zabrzan Maksymilian Ćwik, który przy stanie 0:1 obronił karnego i odmienił losy tego pojedynku. Zobaczcie zdjęcia z meczu CLJ Górnik Zabrze - Legia Warszawa.

CLJ: Górnik Zabrze - Legia Warszawa 4:2. Ćwik obronił karnego i odmienił losy meczu

Piłkarze Górnika zrewanżowali się Legii za porażkę w 1. kolejce CLJ w Warszawie 1:4 i na stadionie Sparty Zabrze pokonali gości również strzelając im cztery bramki. W nocy przed meczem na Śląsku spadł śnieg i pojedynek rozgrywany był pomarańczową piłką na ośnieżonej murawie.

Spotkanie lepiej zaczęli warszawianie, którzy szybko zdobyli gola, a po kwadransie mieli okazję na podwyższenie wyniku, bo sędzia podyktował dla nich rzut karny. Jedenastkę obronił jednak bramkarz zabrzan Maksymilian Ćwik i odmienił losy spotkania.

- To był kluczowy moment tego meczu. Po tej interwencji zaczęliśmy grać swoje, mieliśmy sporo sytuacji i mogliśmy nawet wyżej wygrać to spotkanie - powiedział Jan Żurek, trener juniorów Górnika.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU CLJ GÓRNIK ZABRZE - LEGIA WARSZAWA

Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Sędzia za zagranie ręką jednego z warszawian podyktował jedenastkę, a Kamil Grudziński pokazał rywalom jak należy wykonywać karne i pewnie pokonał bramkarza.

Początek II połowy to prawdziwy koncert w wykonaniu Górnika. Zaraz po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Nikodem Zielonka i zabrzanie wyszli na prowadzenie. Chwilę później wynik podwyższył Thoma Pranica wykorzystując dośrodkowanie Kosmy Zawady.

Amerykański 17-latek 20 minut później ponownie wpisał się na listę strzelców finalizując składną akcję drużyny, a tym który zaliczył asystę przy tym trafieniu był Maks Gandziarowski. W tym momencie losy meczu były rozstrzygnięte i drugi gol dla Legii zdobyty tuż przed końcem niewiele zmienił.

- Z Legią nigdy nie gra się łatwo, więc zwycięstwo tym bardziej cieszy. Dzięki tej wygranej odskoczyliśmy od warszawian w tabeli i utrzymaliśmy miejsce w ścisłej czołówce. Za tydzień w ostatnim tegorocznym meczu zagramy na wyjeździe z prowadzącym w CLJ Śląskiem Wrocław - dodał trener Żurek.