- Jest to dla nas wyjątkowa uroczystkość, nie tylko dla uczelni, ale przede wszystkim dla studentów I roku pielęgniarstwa, gdyż z nadaniem czepka kończy się dla nich rok akademicki - wyjaśnia MM Silesii Danuta Obcowska, kanclerz Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu. - Wydawało się, że gdy zlikwidowano licea pielęgniarskie nie będzie już osób kształconych w tym zawodznie jednak nasz kierunek pokazał, że jest inaczej - dodaje Obcowska.
Uroczystość nadania czepka pielęgniarskiego
Czepiek pielęgniarski z rąk dr Marioli Bartosek, przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach otrzymały 24 studenteki kończące pierwszy rok studiów. Przewodnicząca w rozmowie z MM Silesią przyznała, że bardzo jest zadowolona z tej uroczystości.
Zobacz również: Konkurencyjne Centrum Opieki Nad Matką i Noworodkiem |
- Cieszę się, że jest nas tu dziś tyle. Bo czepek, który otrzymujecie jest najwyraźniejszym symbolem. Jest znakiem oddania, poświęcenia, wyboru zawodu, w którym pomaga sie innym - powiedziała Mariola Bartosek, przewodnicząca OIPiP w Katowicach.
"Czepkowanie" jest pierwszym etapem szkolenia przyszłych pielegniarek, w kolejnych latach po zakończonym roku otrzymywac będa paski na przedramio na fartuchów, a na koniec studiów czarny pasek jako symbol zdobytej wiedzy. Choć to dopiero za 3 lata już teraz adeptki sztuki pielęgniarskiej liczą, że uda się im zdać, a tym samym pomagać ludziom w przyszłości.i
Zobacz również: Będzin: Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów |
W uroczystkości oprócz władz uczelni i studentów, udział wzieli przedstwiciele samorządu, isłużby zdrowia, oraz
Portal MMSilesia.pl patronuje i poleca:
Konferencja Powiatowy Urząd Pracy - Podcast „Z pracą na TY”
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?