MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dni NATO 2015 w Ostrawie - byli tam też nasi policjanci i antyterroryści [zdjęcia]

red.
19 i 20 września warto podjechać do Ostrawy - gdzie odbyła się największa "militarna" impreza w regionie Dni NATO 2015 na lotnisku Leosa Janacka w Ostravie. Widzowie mogli podziwiać sprzęt wojskowy, wyposażenie policji, pokazy umiejętności sił specjalnych oraz pokazy lotnicze. Byli tam też policjanci z katowickiego oddziału prewencji i śląscy antyterroryści. Zobaczcie zdjęcia...

Powyżej w galerii prezentujemy zdjęcia Szymona Wyrobka Szymon Wyrobek Photography, Tomasza Mreńca facebook.com/Tomasz-Mrenca-Foto oraz fotografie organizatora.

Dni NATO 2015 w Ostrawie. Zobacz zdjęcia [Dny NATO v Ostravě]

Już po raz kolejny policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Współpracy Euro-Atlantyckiej “Jagello 2000” oraz Komendę Policji Okręgu Morawskośląskiego do udziału w Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej.

Odbyły się one w miniony weekend na ostrawskim lotnisku. Spotkanie z okazji Dni NATO w Ostrawie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Przez dwa dni pokazy zobaczyło ponad 225 tysięcy widzów. Policjanci z Polski, podczas trwania międzynarodowej imprezy, wspólnie z czeskimi funkcjonariuszami zaprezentowali pokazy działań policyjnych oraz służbowy sprzęt i wyposażenie. Mundurowi z oddziałów prewencji obu krajów skutecznie obezwładnili i zatrzymali manifestantów podczas chuligańskich zamieszek. Funkcjonariusze z katowickiego SPAP, wraz z kolegami z Zasahowej Jednotki z Czech, odbili budynek opanowany przez terrorystów i uwolnili zakładników. W czasie pokazu publiczność miała okazję obserwować taktykę stosowaną podczas odbijania zakładników, jak również wybuch przestrzenny.

Celem wizyty była wymiana doświadczeń policjantów obu państw, w ramach kontynuacji wspólnych szkoleń jednostek specjalnych polskiej i czeskiej Policji oraz współpracy pomiędzy Oddziałem Prewencji Policji w Katowicach a Oddziałem Prewencji Komendy Policji Okręgu Morawskośląskiego we Frydku–Mistku. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania zainteresowanej publiczności, jak wygląda współpraca funkcjonariuszy policji Czeskiej i Polskiej, oraz innych państw europejskich. Polskim policjantom towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji “Sznupek”, który był ogromną atrakcją nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Ponadto radiowóz cieszyńskiej Policji Kia Ceed uczestniczył w pokazie policyjnego drifftingu, wspólnie z radiowozami czeskiej i słowackiej Policji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto