Dofinansowanie na ekologiczną edukację

Materiał informacyjny
Udostępnij:
„Tropem żubra”, „Sekrety pszczół”, „Magia ziół”, czy „Dlaczego jest tak gorąco?” to tematy niektórych z projektów edukacyjnych, które otrzymały dofinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Projekty zostaną zrealizowane w roku szkolnym 2019/2020.

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał dofinansowanie sześciu podmiotom w kwocie do blisko 370 tys. złotych na organizowanie warsztatów dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2019/2020 na terenie województwa śląskiego.

Pieniądze na organizację ekologicznych warsztatów otrzymali: Stowarzyszenie Ziemia Zdegradowana Przywrócona Życiu w Rogoźniku, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej „Ekologia” w Chełmie Śląskim, Fundacja na rzecz Edukacji Żywej w Katowicach, Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej oraz Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.

Uczniowie z woj. śląskiego będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach dotyczących ocieplania się klimatu, różnorodności przyrody Śląska, czy zajęć dotyczących największego żyjącego w Europie ssaka.

Dodaj ogłoszenie