Dwa cenne zwycięstwa tyszan w Polskiej Lidze Hokeja [Zdjęcia dziennikarza obywatelskiego]

jnt1981
jnt1981
Po przerwie w rozgrywkach PLH na mecze reprezentacji Polski, hokeiści wrócili na ligowe tafle. Gracze GKS-u Tychy odnieśli dwa zwycięstwa, pomimo sporych problemów kadrowych jakie ich w ostatnim czasie dotknęły.

Najpierw, w piątek, tyszanie wygrali na gorącym terenie Unii Oświęcim. Wyrównany mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych lepsi byli wicemistrzowie kraju.

Unia Oświęcim - GKS Tychy 3:4 (2:1, 0:0, 1:2, d.0:0, k.2:3)

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS-u Tychy

W niedzielne popołudnie GKS podejmował słabo spisujących się w obecnych rozgrywkach graczy z Torunia. Kłopoty kadrowe gospodarzy dały się jednak we znaki i mecz był dosyć wyrównanym widowiskiem. Ostatecznie tyszanie wygrali, ale korzystny dla nich wynik do ostatnich sekund nie był pewny, a ostatnia bramka padła kiedy goście wycofali bramkarza, wprowadzając dodatkowego napastnika na lód.

GKS Tychy - TKH Toruń 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
0:1 Wróbel (Baranyk; Bluks) 2:29
1:1 Witecki (Bagiński; Woźnica) 17:11
2:1 T. Kozłowski (Galant) 25:00 5/4
2:2 Marmurowicz (Kuchnicki; Bomastek) 29:46 5/4
3:2 Witecki (Bagiński; Jakeš) 38:52
4:2 Galant (M. Kozłowski) 59:14